Põlvamaa Partnerluskogu strateegiaperiood hakkab peagi lõppema – käimas on viimane projektitoetuste taotlusvoor (loe rohkem SIIT), kuhu on oodatud taotlema nii kogukonnad meetmest 2 “Kogukondade ja kogukonnateenuste arendamine” kui ettevõtjad, kes COVID-meetme alla kvalifitseeruvad, ehk kelle käive langes aastal 2020 või 2021 tavakäibest vähemalt 30%. 

Erinevate projektide edulugudega on võimalik tutvuda kodulehel rubriigi “Projektide edulood” all. Suurepärane näide tegusast kogukonnast, mida LEADER abiga arendatud on, on Rehealune Selts. Toetustaotluste abiga on korrastatud Säkna rehehoonet, mida kasutatakse (kogukonna)ürituste läbi viimiseks, soetatud raider, mis aitab kompleksi ümbrust korras hoida ning ürituste korraldamiseks – nagu nt rehepidu – on soetatud välilava ja ka diiselgeneraator, mis on abiks nii suuremate ürituste läbiviimisel.

Tegusaid ettevõtjaid on piirkonnas palju ning ka COVID-meetme kaasabil on teostatud nii mõnedki projektid. Teistehulgas said tänu COVID-meetme projektile uuenenud ilme mitmed Hotell Pesa majutustoad. Rohkem inspireerivaid näiteid ettevõtlusprojektidest leiab samuti projektide edulugude alt. Samuti leiab infot Partnerluskogu trükisest “LEADER loodud väärtused II”, mis on leitav ka veebis – SIIT.

Taotlusvoor on avatud kuni 16. oktoobrini (k.a). Toetustaotlused tuleb esitada e-PRIA keskkonnas. PS! Lisadokumentide all tuleb esitada ka Partnerluskogu taotlusvorm, mille leiate meetme tingimuste alt. Taotlemiseni!