Põlva külje all, imelisest loodusest ümbritsetuna, asub Saarjärve Puhkemaja. Paigale, mis peidab endas paljude kohalike nooruspõlvemälestusi, on puhutud sisse uus elu uute eestvedajate kätes. Praegune pererahvas toimetab puhkemajas 2021. aasta jaanuari kuust, esimesi kliente võõrustati juba sama aasta mais!

Esimese projektina teostati saunamaja renoveerimine, millest alates kogu arendusprotsess lumepallina veerema läks. Praeguseks on värskendatud peaaegu kogu kompleksi, renoveerimistöid on tehtud nii peamajas – kus lisaks majutusruumidele on uuendatud ka seminariruumi – kui välialal, kuhu ehitati terrassid, soetati kümblustünn, glämping telk jpm. Teostatud töid on selle kahe tegutsemisaasta jooksul tehtud palju, kuid kes teeb, see jõuab! Kui praegu on peamajas kaheksa tuba, kuid eraldi wc ja pesemisruum – mis LEADER kaasabiga renoveeritud said – siis eesmärk on välja ehitada uuendatud toad, kus oleksid sees ka wc ja dušš, sõnas puhkemaja eestvedaja Liis Jürimäe.

Kompleksi arendamise kõrvalt on regulaarselt tegeletud erinevate projektidega ja korraldatud mitmesuguseid põnevaid üritusi. Näiteks möödunud suve algul toimus puhkemaja terrassil veiniõhtusöök, kus oli külas hinnatud sommeljee Kristel Nõmmik ja hõrgutisi pakkus tippkokk Dmitri Haljukov, kevadel aga pakuti eriprogrammi kooliekskursiooni gruppidele. Tuleval sügisel võetakse osa sündmusest „Metsast taldrikule“, mille raames avatakse Saarjärvel kolmeks nädalavahetuseks pop-up restoran.

Saarjärve Puhkemaja teeb aktiivset koostööd paljude kohalike ettevõtete ja tootjatega. Kõik võimalik toidutooraine soetatakse kohalikelt tootjatelt, toitlustajana on suurepärane koostööpartner Kodukohvik Tillu ning seikluselamusi aitab pakkuda Matkajuht. Kohapeal on olemas ka LEADER kaasabil soetatud jalgrattad ja aerupaat, et nautida looduse võlu, mida kompleks rohkelt pakub. Kompleks on multifunktsionaalne, sobides hästi nii firmaürituste korraldamiseks kui õdusaks perepuhkuseks.

Saarjärve Puhkemaja on tõesti, taaskord õide puhkenud, ning meil on rõõm, et ka Partnerluskogu on saanud sellele kaasa aidata. Puhkemaja tegemiste kohta saate infot nii nende kodulehelt, https://saarjarve.ee/ kui sotsiaalmeediast, https://www.facebook.com/saarjarve.