On üks LEADER objekt, mille tõttu suleti suvel üheks päevaks tänav Põlva kesklinnas – see on Nelijakk OÜ maja Võru tänaval. Hoone, millel Partnerluskogu kaasabiga uuendati fassaadi esiosa ning juurdepääsutrepid.

Majas tegutseb perefirma Nelijakk, mille eestvedaja Karin Mölder kannab põlvkondi kestnud rätsepatraditsiooni. Pereliini rätsepateadmised pärinevad juba aastast 1804. „Kasvatati ise lina, valmistati kangas ja õmmeldi rõivad, ka alussärke, lisaks mantlitele,“ sõnas Karin. Just mantlid on olnud põlvkondade üleselt Nelijakki nišitoode, mille loomistraditsiooni Karin jätkanud on.

Nelijakk teeb koostööd mitmete teiste mainekate ettevõtetega nii Eesti-siseselt kui rahvusvaheliselt. Näiteks mantlid valmistatakse kiust, mis tuleb Itaaliast ja kangas kootakse Soomes. Lisaks mantlitele kuuluvad kollektsiooni ka käekotid, kindad ja vööd. „Minu suur nõrkus on käekoti disain, armastan modelleerimist ja kujundi esteetikat,“ ütles Karin.

Õmblustöökojas on väljapanek Karini vanaema õmmeldud kleitidest, mis riidepuudele pahupidi asetatud – „Jätsin nimelt pahupidi, mulle meeldib see tehnoloogia – põnev on näha, kuidas tehnoloogiliselt on vanasti tehtud,“ selgitas ta. Lisaks õmblustööle tegeleb Karin klaasikunstiga, mida ta õppis Taanis professionaalsete klaasikunstnike käe all ja Eesti Kunstiakadeemias. Karin on ka ise viinud läbi mitmeid klaasikunsti töötubasid, sealhulgas lasteaialastele, et arendada laste ruumilist mõtlemist käelise tegevuse kaudu.

Oli põnev külaskäik Nelijakk salongi. Nelijakk brändi ja tegemistega on võimalik tutvuda nende kodulehel https://www.nelijakk.ee/et/ või Facebookis https://www.facebook.com/nelijakk.