Põlvamaal, puhta looduse ja roheliste niitude keskel asub Põhjala Teetalu, kus valmistatakse juba 15 aastat hinge, vaimu ja keha kosutavaid teesegusid. Enamus teeürte kasvatatakse ise ja kõikides teedes kasutatakse ainult looduslikku päritolu ürte ja marju. 

 
 

Teetalu süda ja hing on Ly Kaasik, kelle eriliseks armastuseks on taimed, ta õppis neid tundma, korjas neid ning sündisid imelised teesegud, üks parem ja väekam kui teine.  Lys süvenes kirg ning austus looduse, ürtide ja hea tee vastu ning tema unistuseks oli seda kogemust ka teistega jagada. 

Tasapisi kasvas siirast katsetamisrõõmust välja Põhjala Teetalu, mis pakub uudset tehnoloogiat kasutades ja vanu taime-tarkusi arvestades võimalikult ehedate maitsetega teed, mis maitseb täpselt sama eriliselt, nagu aastakümneid tagasi.

 
 

Ly usub tänaseni, et just eheduses peitub võlu ning seetõttu valib ta igapäevaselt teetalus toimetades kõikidesse teesegudesse ainult looduslikku päritolu ürte ja marju.

Partnerluskogu LEADER toetuse kaasabiga on Põhjala Teetalu ehitanud välja ürtide kuivatuskompleksi, tänu millele oli võimalik suurendada kuivatus- ja tootmismahtu. Põhjala Teetalu toodetega saate tutvuda nende kodulehel: https://teetalu.ee/