Tähelepanelik silm on märganud ka kultuurimaja juurde tekkinud malelauda ning puidust majakest, mis peidab enda sisemuses parajalt kopsakaid puust malenuppe. Malenurk on mõeldud kasutamiseks kõigile soovijatele. Malendite majake on lukustatud, kuni mängu kasutuskorra väljatöötamiseni palume malehuvilistel võtme saamiseks helistada raamatukokku selle lahtioleku aegadel (tel 792 0394).


Mõttetööd ja kehalist tegevust ühendav malelaud. Foto: Naisteklubi Kolmapäev

Nii puuskulptuurid kui ka aleviku eri paikadesse paigaldatud palkidest lauad-pingid, lillekonteinerid, puidust teadete- tahvlid ja prügikastid on valmis saanud naisteklubi Kolmapäev projekti “Vastse-Kuuste aleviku haljasalade puhkekohtade, teabetahvlite ja väikevormide rajamine” raames. Projekti kiitis heaks Põlvamaa Partnerluskogu ning seda rahastas PRIA programmi LEADER raames. Aleviku puhkekohti kaunistavad huvitavad puuskulptuurid ja teised puidust elemendid on valmistanud OÜ Haljastuspartnerid eesotsas skulptor Ott Oleskiga.

Põlvamaa Partnerluskogu eraldas LEADER-programmi raames toetuse ka naisteklubi Kolmapäev teisele, praegu käsil olevale projektile “Vastse-Kuuste aleviku infovärava väikevormidega puhkeala haljastamine”. Projekti käigus haljastatakse Vastse-Kuuste aleviku nn infovärava puhkeala, kus hakkavad lisaks eide-taadi skulptuurile, palkidest lauale-pinkidele ja prügikastile paiknema teabetahvel valla kaardi ja valda tutvustava informatsiooniga ning teadete tahvel vallas toimuvate sündmuste kajastamiseks.

Järgmiseks kevadeks peaks eide ja taadi ümber puhkema õide 2000 krookust ning ümberringi haljendama kena muru ja kasvama ilupuud-põõsad. Projekti teostaja on Reti Randoja-Muts ja OÜ Taxus Baccata. Muru rajamisel on abiks olnud OÜ Vastse-Kuuste Soojus. Loomulikult on toetajaks ka Vastse-Kuuste vald.

Järgmisel kevadel istutatakse puhkekohtade lillekonteineritesse lilled ning sellega peaks olema puhkekohtade rajamise plaanidele punkt peale pandud. Kevadel saavad kase ümbruses olevad puravikud ja kukeseened endale seltsiks ka kännukujulised lillekonteinerid.