19. september oli Mooste valla väikeste laste ja lastevanemate jaoks pidupäev, kui avati MTÜ Utsitajad eestvõttel Mooste aleviku majade vahel uus kaasaegne mänguväljak.

Oma ideede teostamiseks otsustasid aktiivsed Mooste valla noored emad luua aasta alguses MTÜ Utsitajad, et aidata läbi ühistegevuse nõu ja jõuga kaasa kodukoha elukvaliteedi paremaks muutmisele ja korraldada heategevuslikke ettevõtmisi.

„Esimene ühine projektikirjutamine oligi mänguväljaku rajamise taotlus Põlvamaa Partnerluskogule. Peale Leader toetuse kinnituse saamist seisis ees ettevalmistustöö vajalike lubade saamiseks ning suure investeeringu tegemiseks pidime äsjaloodud MTÜ-le ka ise laenu andma,“ selgitas mänguväljaku saamislugu üks utsitajatest Jane Arusoo. “Kui tööd kohapeal pihta hakkasid, olid lapsed juba rõõmuga abis ja andsid märku, kui väga nad sellist arendavat ajaveetmiskohta ootavad,” lisas Arusoo.  


Mänguväljaku avamise tähistamine Moostes. Foto: Tiiu Rüütle

Partnerluskogu tegevjuht Tiiu Rüütle tunnustas avamisel, et algatus tuli just kogukonna noorte lastevanemate endi poolt ja osati leida võimalused oma soovide teoks tegemiseks. „Leader programmi eesmärk ongi toetada piirkonna kohalikku initsiatiivi ja koostööd,“ lisas Rüütle.

Avamisel tänati ka Mooste vallavalitsust toetuse eest ning mänguväljaku tarnijat ja paigaldajat AS Arnold.

Projekti „Mooste aleviku avalik laste mänguväljak“ abil tehti pinnasetööd ja täideti liivaga mänguplatsi alune ning paigaldati mänguatraktsioonid, kus lapsed saavad nüüd kiikuda erinevatel kiikudel, mängulinnakul liugu lasta ja ronilal ronida, ka karussell on pöörlemas. Lisaks on lastevanemate poolse panusena rajamisel veel liivakast ja istepingid.

Kogu projekti maksumuseks kujunes 14482 eurot, millest Leader programmi toetus on 13034 eurot.

Lisainfo MTÜ Utsitajad Facebookilehel:
https://www.facebook.com/utsitajad