Ajakirja National Geographic oktoobrikuu numbris on avastuslugu Põlvamaa kohta, mis räägib Lõuna-Eesti teekonnast „Elu kahe maailma piiril.“ Järgmistes numbrites on plaanis põhjalikumad avastuslood koos pildimaterjaliga.

„Põlvamaa ja siin elavate inimeste jaoks on väga oluline kõik, mis on loomulik ja loodusega seotud. Meil on avastamisväärt paiku, mitmekülgne puhas loodus ja looduslähedane elustiil, mis pakub huvi ka National Geographicu lugejatele“ selgitas koostöö valikut Põlvamaa Partnerluskogu tegevjuht Tiiu Rüütle.
 
Eestis igakuiselt ilmuv ajakiri National Geographic Eesti avaldab oktoobris veel fotograafia erinumbri ja eestikeelse eriväljaande „100 teadusavastust, mis muutsid maailma”. Teaduse eriväljaanne jõuab kõigi NG Eesti tellijateni oktoobri teises pooles.

Tänavu oma 125. aastapäeva tähistav ajakiri National Geographic, mis alustas ilmumist 1888. aastal inglise keeles, avaldab uurimuslikke artikleid kultuuri, looduse, teaduse ja tehnoloogia teemadel. Ajakirjal on 60 miljonit lugejat üle maailma. Eesti keel oli 33. kohalik keel, milles ajakiri 2011. aasta oktoobris ilmuma hakkas.