17. septembril toimus Põlvamaa Partnerluskogu juhatuse koosolek, kus teemadeks olid Leader tegevusgrupi enda algatatud koostööprojektide elluviimise tulemused ning piirkonna strateegia uuendamise ajakava ja meetodid MAK 2014-2020 perioodiks valmistumisel.

Leader tegevusgruppide koostööprojekt „Elu kahe maailma piiril“ on jõudnud seisu, kus Lõuna-Eesti avastamiseks on National Geographicu kollaste raamidega tähistatud 21 eripalgelist paika, mis räägivad loodusest, kultuurist, ajaloost ning tutvustavad ka piirkonna uuendusi ja ettevõtlust.

Põlvamaa Partnerluskogu piirkonna kollased aknad asuvad Süvahavval, Valgesoo rabas ja Eesti Maanteemuuseumis. Kõigi paikade juures on infotahvlid piirkonna vaatamisväärsuste ja turismiteenuste tutvustusega. Partnerluskogu tegevjuhi Tiiu Rüütle sõnul on tulekul veel projektiga seotud turundustegevused. Lõuna-Eesti avastamist väärt paikade kaart ja esimene lühilugu ilmus National Geographic juulinumbris. Peatselt poelettidele jõudvas oktoobrikuu ajakirjas ilmub avastuslugu Põlvamaa kohta. Lähiajal on Põlvamaale oodata projekti “Elu kahe maailma piiril” näitust, mis on kokku pandud Sven Začeki loodusfotodest.

Tiiu Rüütle tundis heameelt, et koos Leedu ja Läti partneritega elluviidud rahvusvahelise koostööprojektiga „Youth for Youth“ oleme lisaks kohalikele noortele sisukate tegevuste ja uute kontaktide pakkumisele pälvinud laialdasemat tähelepanu ja tunnustust ning valitud Põhja- ja Baltimaade rahvusvaheliste koostööprojektide konkursi finaali osalema parima noorteprojekti valimisel, mille võitjate väljakuulutamine toimub 26. septembril Tallinnas tunnustusüritusel „Märka rahvusvahelist Leaderit.“ 

„Põlvamaa Partnerluskogu tegevuse strateegia ja tuleviku toetusmeetmete uuendamiseks perioodiks 2014-2020 on kavas läbi viia ulatuslikum küsitlus liikmete, seniste taotlejate ja piirkonna omavalitsuste, aktiivsete MTÜ-de ja ettevõtjate hulgas. Korraldatakse ajurünnakuid, et kaardistada tegevuspiirkonna ja selle sotsiaalsete gruppide vajadusi,“ selgitas juhatuse esimees Andrus Seeme edasisi tegevusplaane.

Põlvamaa Partnerluskogul on 51 liiget. Perioodil 2009-2013 on võetud vastu kokku 472 projektitaotlust ja Leader programmi toetus määratud 304-le arendusprojektile. Tegevusgrupi kogueelarve on veidi üle 3 miljoni euro. 

 
Põlvamaa Partnerluskogu juhatuse koosolek. Foto: Marko Avikson


 
Lisa kommentaar:
Autor: 
Kommentaar:
Spämmirobotite tõke – trükkige kood mida näete pildil:
  Uuenda* 
  
Salvesta kommentaar