Mammaste Lasteaed-Algkooli juures tegutsev MTÜ Mammaste Hääd Alostajad on võtnud enda hooleks lastevanemate koolitamise ja perede aktiivsema kaasamise laste arengu toetamisse.

7.-8. juuni toimus Põlva vallas Taevaskoja Salamaal Mammaste kooli 1. klassi tulevate laste vanematele ja lastele kogupereüritus koos loengute, mängude ja omavahel tuttavaks saamisega.

Lapsevanemad said kuulata psühholoog Angela Jakobsoni loenguid, tutvuda omavahel ning kuulda kooli õpetajate soove ja soovitusi. Et koolitulevatel lastel oleks sügisel turvalisem uues kollektiivis alustada, siis olid tegevused korraldatud ka neile, koos matkati, meisterdati ja mängiti. Koolituspäevad lõpetati ühise piknikuga.

Koolituselt jäi kõlama mõte, et lapsevanemad on õnnelikud siis, kui laps on õnnelik ja laps on õnnelik siis, kui tal on õnnelikud vanemad.

Projekti ühe eestvedaja Katrin Ohakase sõnul oli osalejate tagasiside väga innustav, et taolisi lastevanemate koolitusi veel korraldada. Tõdeti, et taoline kooli alustavate laste ja perede kokkusaamine ning enese täiendamine võiks saada traditsiooniks.

Projekti läbiviimist toetas Põlvamaa Partnerluskogu Leader programmist.