Rahvusvahelise LINC konverentsi spordivõistlustel saavutas Leader tegevusgruppide meeskonnaarvestuses esikoha
Põlvamaa Partnerluskogu, teiseks tuli Piiriveere Liider ja kolmanda koha teenis Valgamaa Partnerluskogu.

13. juunil Mammaste Tervisespordikeskuses toimunud spordiprogrammi kavas oli kolm ala: valikorienteerumine
(sõnajalaõie otsimine), disc-golf (kurja silma peletamine) ja viie ala mitmevõistlus, mille läbimiseks tuli sõita tõukerattaga, taltsutada härga, suusatada tuletõrjevoolikutega, lüüa naela paku sisse ja punuda sini-must-valget vööd.

Põlvamaa Partnerluskogule tõid kõrgeid kohti juhatuse liikmed. Andrus Seeme võitis Mammaste statsionaarsel
disc-golfirajal kaheksa korviga mängus individuaalarvestuses esikoha, kasutades raja läbimiseks kokku 28 viset ja
edestades ühe vähemviskega kokkuvõttes teiseks tulnud Lennart Libat. Saima Värton saavutas naistearvestuses teise koha orienteerumisrajal ning viie ala mitmevõistluses teenis meestearvestuses üldvõidu Valgjärve vallavanem Kaido Kõiv, tuues sellega olulised võidupunktid Põlvamaa Partnerluskogule Leader tegevusgruppide üldarvestuses võidu saavutamiseks. Põlvamaa Partnerluskogu esindasid veel orienteerumises Ülo Needo ja mitmevõistluses Alar Alapert.

Sporditegevustest said osalejad panna ennast proovile veel Põlva paisjärvel kummipaadisõidus ja julgemad ka kiikingus.

Kokku osales LINC konverentsi spordipäeval üle 200 inimese. Esindatud oli 15 erinevat Euroopa riiki ja 45 Leader tegevusgruppi. Eestist oli spordipäeval esindatud 15 Leader tegevusgruppi, lisaks PRIA ja Põllumajandusministeerium.

LINC konverents toimus juba kolmandat korda ja koosnes kolmest osast, kus Leader tegevusgrupid said pakkuda kohalikku toitu ja jagada infomaterjale, osaleda seminaridel ja töögruppide aruteludes ning võistelda spordialadel. 

Konverentsi korraldasid koostöös Lõuna-Eesti Leader tegevusgrupid – Tartumaa Arendusselts, Võrumaa Partnerluskogu, Valgamaa Partnerluskogu, Põlvamaa Partnerluskogu ja Piiriveere Liider –  ning Maamajanduse Infokeskuse maaeluvõrgustiku büroo.

LINC (Leader Inspired Network Community) on rahvusvaheline koostöökonverents Austria, Saksamaa, Eesti ja Soome Leader- tegevusgruppide ja maaeluvõrgustike eestvedamisel. Järgmise aasta konverents toimub 11.-13. juuni Soomes Iisalmi piirkonnas.

Põlvamaa Partnerluskogu tänab partnereid, kes LINC konverentsi õnnestumisele kaasa aitasid: Taevaskoja Turismi – ja Puhkekeskust, Põlva Maakonna Spordiliitu, Spordiklubi Servitit, OK Põlva Kobrast, Caravan Gruppi, Põlvamaa Punase Risti Seltsi, päevajuht Riho Järveläinenit ja helitehnik Hanno Sellist.