Põlvamaa Partnerluskogu tunnustuse “Märka LEADERit” pälvisid tänavu Põhjala Teetalu OÜ ja Ahja Kultuuriselts Aya Häärber! 16. novembril toimunud Põlvamaa Arenduskeskuse ja Põlvamaa Omavalitsuste Liidu tunnustusüritusel tõsteti esile Põlvamaa parimaid ettevõtjaid ja vabaühenduste esindajaid – lisaks anti välja ka ettevõtlikuma kooli tiitel. 

“Märka LEADERit” laureaat 2023. a. ettevõtjate kategoorias on Põhjala Teetalu OÜ! Eesti populaarseim kodumaine tee kohalikust toorainest valmib just seal, Põhjala Teetalus. Tegemist on pereettevõttega, kus teeürtidest valmistatakse puhtaima maitsega taimeteesid ning unikaalseid maitseelamusi pakkuvaid marjateesid. LEADER kaasabiga rajati ürtide kuivatuskompleks, et võimaldada tooraine kuivatus- ja tootmismahu suurendamist.

“Märka LEADERit” laureaat kogukondade seas on Ahja Kultuuriselts Aya Häärber! Kultuuriselts on loodud kahe suure eesmärgiga – esiteks aidata kaasa Ahja mõisahäärberi taastamisele ja teiseks elavdada kohalikku kultuurielu. Viimase saavutamiseks rajas kultuuriselts Partnerluskogu LEADER toetuse kaasabil mõisaparki madalseiklusraja, mis pakub tänavu aasta augustikuust alates avastamisrõõmu nii kohalikele kui külalistele.

Õnnitleme omaltpoolt kõiki tunnustuse saajaid ja jätkuvat tegutsemisrõõmu ka edaspidiseks!