Kas teadsite, et Põlva külje all tegutseb ajurünnakustuudio? Just, Loovusait! See, Uibujärve külas paiknev kompleks, on ettevõtjate võlumaa. Kontoriküla, mis pakub meeskondadele võimalust viia läbi olulisi arutelusid ja ajurünnakuid tavapärasest keskkonnast väljaspool.

Loovusaida eestvedajad on Liina ja Indrek Maripuu. Uibujärve külla koliti 2010. aastal – algne mõte oli luua maapiirkonda ruum, kus pakkuda koolitusi ja konsultatsioone. Visioon kontorikülast tekkis Indrek Maripuul 2018. aastal, osaledes EASi turismiarenduskeskuse korraldatud koolitusel. Kuigi toona oli mõiste „kaugtöö“ veel kauge, tõi ärimudeli uuendustele mõtlemine Indreku just Loovusaida tänase kontseptsioonini.

Sealt alates on toimunud ettevõttes suur arenguhüpe – valminud on spetsiaalselt (kaug)töö tegemiseks mõeldud kompleks, mis pakub diginomaadidele võimalust teha linnamugavustega võrdsel tasemel tööd looduse keskel. Viimase uuendusena pakutakse kohapeal ka majutust – samm sammult on liigutud järjest kompleksema teenuse pakkumiseni. „Oleme iga investeeringuga laiendanud ettevõtte väärtuspakkumist ja seeläbi kasvatanud võimekust,“ sõnas Liina Maripuu kirjeldades Loovusaida järjepideva arengu strateegiat.

LEADER toetuse kaasabil on kompleksi paigaldatud aastaringseks kasutamiseks sobiv kaugtöökontori hoone ja soetatud ergonoomiline mööbel, et luua mugav töökeskkond. „Need toetused ei ole olnud tingimata suured, kuid esimesed väiksed sammud annavad impulsivõimaluse suure toetuse taotlemiseks,“ tõdes Liina. Ettevõtlikul perel on aga alati midagi töös ning juba uue projektina on avatud Loovusrada, kuhu on pandud see protsess, mis toimub mõttetöö ajal ajus maastiku peale. Põnev, kas pole?

Loovusait on suurepärane peatuspaik diginomaadidele, et teha tööd linnamelust eemal. Eriti välismaalastele, kes on tulnud Eestisse mõne projekti raames ajutiselt tööle ning soovivad näha Tallinnast kaugemale. Paiga looduskaunidus on märkimisväärne – majutuskohad rabajärve ääres, laudteed kogu kompleksi ühendamas. 

Nagu kõlab ettevõtte kodulehel – „Sest loovus aitab saavutada…“ – soovime Maripuudele jätkuvat loovust ning tegutsemisrõõmu. Loovusaida tegemistega on võimalik lähemalt tutvuda nende kodulehel www.loovusait.ee või Facebookis „Loovusait – ajurünnakustuudio“.