1. novembril kohtus Partnerluskogu juhatus Soome partneritega, milles arutleti potentsiaalse koostöö üle projektis „Maapiirkondade hübriidenergia“. Toimusid mitmed ettekanded roheteemadel ning tutvuti Mooste mõisakompleksis tegutsevate organisatsioonidega.

Päeva avas Mooste viinavabrikus juhatuse esimees Andrus Seeme. Järgnesid Soome partnerite ettekanded – ülevaate taastuvenergia teemadest andis Matti Alakoskela ning metsatööst rääkis Soome metsakeskuse projektijuht Juha Viirimäki.

Üles astus ka Partnerluskogu juhatuse liige Tiit Rammul, kes rääkis jahiseltside rollist Põlvamaal ning tutvustas Põlgaste Jahtkonna poolt teostatud LEADER projekte. Tänu Partnerluskogu toetuse kaasabile on olemas jahipidamiseks vajalikud tingimused ja ruumid – esmakäitlusruum, külmikud, abiruumid ning ka saal, kus pidada koosviibimisi ja viia läbi õppeklasse.

Loodusturismist rääkis juhatuse liige Alar Alapert, kes on tegev Mataklubi Lõunamatkad juhatuses ning tegeleb ka ise Kurepesa turismiobjekti arendamisega MTÜ Mustakurmu Arenduse alt. Lõunamatkade poolt on algatatud mitmeid pika ajalooga võistlus- ja matkasarju nagu „Kanuuhunt“, erinevad rattamatkade sarjad jpm.

Peale lõunapausi tutvuti Mooste mõisakompleksi organisatsioonidega, millest samuti nii mõnigi arendus saanud teoks Partnerluskogu toetuse kaasabil. Kompleksis tegutsevad mh Eesti Maaehitus, Sireli talu Villakoda, Saviukumaja, Vanaajaamaja, Mesiveski jpt.

Päev lõppes maapiirkondade hübriidenergia projekti tutvustuse ja aruteluga. Projekti eesmärk on olla teadlikum hübriidenergia võimalustest, kliimamuutustest ning suurendada taastuvenergia kasutamist kuluefektiivselt läbi Soome ja Eesti vahelise infovahetuse ja koostöö.