SA Raja Arendus on valmis saanud oma iseteenindusliku tarupoe juurde Põlva-Räpina maantee ääres avaliku peatumis- ja puhkeala, kus lisaks virgestusele on võimalik tutvuda ka mesindusega.

Puhkeala tutvustab mesindust kui kohalikku ja traditsioonilist eluviisi ning pakub pere pisimatele võimalust end mänguväljakul sõidust sirutada. Uus ringmajanduslik taarataru võimaldab tagastada klaastaarat ja toetab loodust hoidvat lähenemist mee pakendamisele ja tarbimisele.

Raja talu avaliku peatumis- ja puhkeala projekt „Ringmajanduslik puhke- ja sirutuspeatus kihelkonna piiril“ teostati Partnerluskogu meede 3 „Heakorrastatud ja turvaline elukeskkond“ projektitoetuse kaasabil. Mänguväljaku teostajaks oli Lars Laj ja välimööbli autoriks Puukujurid. Rohkem infot leiab: https://rajala.ee/

Aasta pärandihoidja on Rosma Küla Selts

Muinsuskaitseameti aastaauhindade laureaat 2023 kategoorias pärandihoidja on Rosma Küla Selts! Küla südames paiknevasse veskikompleksi juurde on viimase kolme aasta jooksul panustatud märkimisväärselt. Partnerluskogu kaasabil vahetati 2022. aastal vesiveski katus.

Nagu sõnas Muinsuskaitseameti peadirektor Marilin Mihkelson oma kõnes: “Kultuuripärandi hoidmine ei ole lihtsalt meie mineviku jälgede säilitamine, vaid elav osa meie olevikust ja tulevikust.” Külaselts on näinud palju vaeva, et säilitada väärikat veskihoonet, mida tänasel päeval kasutatakse kogukonnaürituste läbiviimiseks – veskikompleksis teostatud investeeringute kogusumma on ligi 80 000 eurot. 

Põlvamaa Partnerluskogu õnnitleb Rosma Küla Seltsi väärika tunnustuse puhul ja soovime jätkuvat tegutsemisrõõmu!

Loe rohkem siit.