Sel nädalalõpul annab Põlvamaal kaks kontserti Lyduokiai kapell Leedust.

Lyduokiai kapelli liikmed kuuluvad Ukmerge Leader-tegevusgruppi, mis teeb koostööd Põlvamaa Partnerluskoguga. Kapelli kutsus Põlvamaale külla Valgjärve vallavanem Kaido Kõiv. „Kohtusin pereansambliga kevadisel Põlvamaa Partnerluskogu poolt korraldatud õppereisil Ukmergesse,“ selgitas Kõiv. „Mulle avaldas sügavat muljet nende temperamentne ja emotsionaalne esinemine ning ka see, et ühes väikeses külas tegutseb niivõrd heal tasemel ansambel. Kuna tänapäeval tegeletakse palju kultuurivahetusega, otsustasin kapelli meile külla kutsuda, lootuses, et ehk areneb siit välja ka edaspidine koostöö – ja mitte ainult kultuurialane koostöö, vaid ka ettevõtjate või omavalitsuste  tasandil,“ sõnas Kõiv. „Minu mõtet toetas ka Kanepi vallavanem Aivar Luts.“

„Vilniuse maakonnas asvat Ukmerge rajooni iseloomustavad mitmed seal toimuvad rahvusvahelised kultuurifestivalid, kuhu oodatakse osalema ka meie muusikuid, teatritegijaid jt. Savernas ja Kanepis toimuvad kontserdid on lisaks kuulamisele-tantsimisele kindlasti ka heaks võimaluseks kapelli liikmetega suhtlemiseks, info vahetamiseks ning võimaliku koostöö planeerimiseks,“ julgustab Põlvamaa Partnerluskogu tegevjuht Tiiu Rüütle kõiki huvilisi kontserdile tulema.

Lyduokiai kapell esineb reedel, 6. novembril Saverna külakeskuses ja laupäeval, 7. novembril Kanepi Seltsimajas. Mõlemad kontserdid algavad kell 20.

Leedu külaliste siinviibimist toetavad Valgjärve Vallavalitsus, Kanepi Vallavalitsus ja Põlvamaa Partnerluskogu.