12.-13. novembril toimuval IV Eesti Innovatsiooni Aastakonverentsil InnoEstonia osaleb teiste hulgas ettekandega ka Põlvamaa Partnerluskogu juhatuse liige Tiina Länkur, kes räägib kogukonna rollist haridusliku mitmekesisuse elluviimisel.

Maaeluvõrgustiku üksus ja Leader tegevusgrupid sisustavad konverentsi esimesel päeval kahetunnise seminari teemal “Leader programm – väljakutse uuendusteks”, kus Leader-programmi tutvustuse kõrval räägivad mitmete kohalike tegevusgruppide esindajad oma kogemusi ja edulugusid, nende hulgas ka Länkur.

„Rosma Haridusseltsi puhul on innovaatiline see, et kogukond panustab palju vabatahtliku tööga, olgu selleks siis ehitus-, remont- või aiatööd,“ sõnas Tiina Länkur, kes on ka Rosma Haridusseltsi juhatuse esimees. „ Aeg on näidanud, et  alati ei pea olema kaasatud ettevõtlussektor või  omavalitsus oma vahenditega. Meie eesmärk on teha võimalikult palju ise, sest isetehtul on teine kvaliteet – nii materiaalne kui ka emotsionaalne,“ lisas ta.

Rosma Haridusselts on Leader-programmi abiga saanud luua juurde lisahoiukohti lasteaialaste jaoks – rahalised vahendid saadi Leader-toetusena, ehitus- ja viimistlustööd tehti haridusseltsi liikmete, tegevpersonali ja lastevanemate poolt.

Konverentsi InnoEstonia eesmärk on tutvustada Eesti tähelepanuväärsemaid innovatsioonitegusid, väljapaistvamaid innovaatoreid ja nende saavutusi, anda ideid uute toodete ja teenuste arendamiseks ning olemasolevate ümberkujundamiseks, anda ülevaade tulevikutrendidest erinevates valdkondades. Eesti Innovatsiooniaasta projekti initsiaatoriks on Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium ning selle aluseks EAS poolt elluviidav Innovatsiooniteadlikkuse programm.