28. novembril tehti Räpina uues sadamahoones kokkuvõtteid Põlvamaa turismiaastast 2013 ning kuulutati välja parimad turismiobjektid ja -sündmused.
Sel aastal pälvisid tunnustust mitmed Põlvamaa Partnerluskogult Leader toetust saanud algatused.

Põlvamaa Aasta Turismitegu on koostööprojekt „Elu kahe maailma piiril“ ehk nn National Geographic kollaste akende projekt.

Põlvamaa Aasta Turismitegu auhinna võtsid vastu Põlvamaa Partnerluskogu ja Piiriveere Liider.
Foto: Aivar Kottise

Käesoleva aasta kvadel alustasid Lõuna-Eesti Leader tegevusgrupid siseriikliku koostööprojektiga, mis viidi läbi koos National Geographicu ja Lõuna-Eesti turismiarendajatega. Projekti raames kerkisid Lõuna-Eesti maastikule 21 National Geographicu aknakujulist kollast raami. Põlvamaa kollased raamid asuvad Süvahavval, Postiteel, Valgesoos, Räpinas ja Värska vallas Podmotsas.

Veel toodi Põlvamaa Aasta Turismitegu kategoorias esile piiritähiste projekti „Pesapuud“.
Lisaks olemasolevale lisandus sel aastal kolm uut piiritähist, milleks on stiliseeritud pesapuud, mis tähistavad Põlvamaad kui loodussõbralikku ja rohelisemat elu propageerivat maakonda. Varasemalt oli piiritähis paigaldatud Vastse-Kuuste valda Tartu-Põlva maantee äärde Voorekülla. Uued Põlvamaa piiritähiseks olevad pesapuud asuvad Kanepi vallas Põlvamaa ja Valgamaa piiril, Laheda vallas Võrumaa piiril ja Valgjärve vallas Tartumaa piiril. Projekti viis ellu SA Põlvamaa Arenduskeskus.

Nominentide hulgas oli veel rahvusvaheline rattamatk “Põlvamaa pärlid”
Juulikuus korraldas matkaklubi Lõunamatkad rattaürituse “Põlvamaa pärlid,“ mis tutvustas Läti rattamatkajatele Põlvamaa kauneid paiku. Selle ürituse raames peatuti pikemalt ka 50. juubelit tähistava Ridali lennuklubi juures. Projekti viis ellu Matkaklubi Lõunamatkad.

Aasta atraktiivseima uustulnuka kategoorias toodi esile Ridali lennuklubi uus klubihoone.
Sel aastal valminud klubihoone pakub võimalusi väiksemate seminaride ja koosviibimiste pidamiseks, välja on ehitatud lennusimulaator ning kaasaegsed olmeruumid. Tänavu 50. tegutsemisaastat tähistava Ridali Lennuklubi jaoks tähendab see esimese etapi elluviimist suuremast plaanist renoveerida lennukite koduks olev angaar ning kaasajastada tehnilised võimalused lennuklubi edasiseks arenguks.

Atraktiivse uustulnukana paistis silma veel Orupedastiku disc-golfi raja avamine.
Kõlleste vallas Krootusel asuva virgestusala uues disc-golfi pargis saab mängida kokku 10 erineval rajal, millest üks on üle 200 m pikk ja teised 50 ja 90 m vahel. Raja muudab huvitavamaks ja hasartsemaks veekogude lähedus. Orupedastiku disc-golfi park on avatud kõigile huvilistele. Projekt sai teoks Spordiklubi Kõlleste eestvedamisel.

Need Leader toetusel elluviidud objektid ja ettevõtmised on kõik seotud Põlvamaa Partnerluskogu strateegias ja toetusmeetmetes väljatöötatud võimaluste kasutamisega.