7.-8. september tegime peale suvevaheaega väljasõidu ja juhatuse koosoleku Pärnu Lahe Partnerluskogu piirkonnas, eesmärgiga tutvuda Romantilise Rannatee koostöövõrgustiku ja elluviidud projektidega.

Meie vastuvõtu korraldas Pärnu Lahe Partnerluskogu tegevjuht Mercedes Merimaa, kellega koos külastasime piirkonna vaatamisväärsusi ja saime ülevaate eelmisel perioodil Leader toetuse abil elluviidud edukamatest projektidest, koostöövõrgustiku arengust ning nende uue perioodi meetmetest ja eesmärkidest.

Saime teada, et Romantiline Rannatee ühendab endas teid ja radu Varblast Iklani, põigetega Kihnu saarele ja ka sisemaale. Rannatee ühendab teenindusasutusi, kultuuri-, ajaloo-  ning loodusväärtusi ja sündmusi, mis jäävad Pärnumaa üheksa valla piiridesse.

Külastasime Kosmonautika Puhkekeskust Pärnu-Ikla maantee ääres. See puhkekompleks rajati 1960-ndate lõpus ja legendide järgi suvitasid seal NSVL kosmonaudid. Tänaseks on suurejooneline puhkekompleks osaliselt taastatud ning püütud on säilitada võimalikult palju endisaegset.  Kosmonautika Puhkekeskus on ka oluline kultuurikeskus – mitmed Kabli Päikeseloojangu festivali sündmused toimuvad just seal Kosmose Kolmapäevade nime all.

Tutvusime veel Luitemaa looduskaitsealaga ja saime Pikla Linnumajas peremees Aivariga mõtteid vahetades huvitava ülevaate piirkonna turismi- ja kultuurielust ning linnuvaatlusega seotud turismiharust.
Muljetavaldav oli kuulda, kui palju toimub turismihooaja sisustamiseks seal erinevaid kultuurisündmusi, festivale, etendusi, õpitubasid ja muusikaõhtuid. Eraldi tähelepanu pööratakse peredele, looduse, kultuuri ja toidu nautijatele, seiklusspordi, kalapüügi või linnuvaatluse huvilistele. Välja on töötatud marsruudikaardid, piirkonna eripäraga seotud teenused, erilised elamused ja isegi oma piirkonna retseptiraamat.

Hästi ülevaatliku infot piirkonna külastamiseks saab Romantilise Rannatee kodulehelt: www.rannatee.ee

Toimunud Partnerluskogu juhatuse koosolekul oli arutlusel 2016. a. projektitaotluste hetkeseis, 2017. a. rakenduskava eelnõu, koostööprojekt „Elu kahe maailma piiril II“ ning lähiajal eesootavad tegevused.