Koht pulmapeoks! Nooritsmetsa külas, Põlvamaal, asub Liivamäe talu. Talu, kus on pulmapidusid peetud juba aastakümneid tagasi, kuid mis viimaste aastate jooksul on näinud pulmapidusid rohkem kui iial varem.

Nooritsmetsa küüni näol on tegemist umbes 100-aastase vanuse küüniga, mis on tänaseks päevaks saanud tänu perekond Järve ettevõtmisele uue hingamise ja värske ilme. Teekond sai alguse 2009. aastal, kui amortiseerunud küünihoone läbis noorperemehe Henri Järve õe pulmade jaoks uuenduskuuri. Kuus aastat hiljem, 2015. aastal, pidasid seal oma pulmad ka Henri ja tema naine Tiina, peale mida mõeldigi, et miks mitte niisugust toredat võimalust ka teistele pakkuda.

2016. aastal läbis peo- ja pulmaküün veelkordse täienduskuuri, kui Põlvamaa Partnerluskogu LEADER toetuse kaasabil renoveeriti abihoone katus ning osteti abiruumi toitlustamise tarbeks lauad ja riiulid. “Ei ole ju mõtet midagi teha, kui sul katus ei pea,” ütles Henri ning lisas, et kui ta projekti kirjutas, oli see veel ainult fantaasia, seda eriti hindajate jaoks. “Väga tore, et mind usuti, sellepärast, et seda on väga raske ette kujutada kui sind viiakse lauta ja öeldakse, et siia me teeme nüüd ettevalmistusruumi,” lisas ta.

Liivamäe talu on helge ja looduskaunis kohas asuv paik, mille pererahvas teeb asja täie südamega. Kui on asju, millele pruutpaar planeerimisõhinas mõeldagi ei oska, on perekond Järvel tänu pikaajalisele kogemuspõhjale vastused varrukast võtta. “Me oleme kõigile oma klientidele öelnud, et meil on kõik võimalused ja teadmised hea peo korraldamiseks – kasutage mõlemat julgesti ära ja me aitame teil väga hea peo teha,” lisas Henri ja tõdes, et oma vigades ja vajakajäämistest on ka pidevalt õpitud.

Küün on populaarne pulmade pidamise koht nii kohalikele kui kaugematele tulijatele ning see mahutab sadakond peolist. Lisaks pulmadele on küüni võimalik rentida ka muude ürituste tarbeks. Näiteks on seal toimunud küla jaanipäev, Põlva Linna Harrastusteatri etendus jm – “Me oleme väga avatud kõigele,” ütles peremees Henri.

Nooritsmetsa küün on koht, mida igal juhul külastada, ka siis, kui pulmapidu ei planeeri. Sealne pererahva soe vastuvõtt ja sära silmis teeb tuju heaks kõigil. Nagu nad ise ütlesid, “See on see, mis paneb meil silma särama ja kui silm särab, on rohkem toredaid inimesi Põlvamaal.”  Oli näha, et sellel perel seda sära silmis jätkub! Rohkem infot Nooritsmetsa küüni kohta leiate Facebookis Küünipulm või kodulehelt http://nooritsmetsa.com/et.