AH-JA Pubi on Põlvamaal, Ahjal tegutsev pereettevõte. Toitlustusvõimalust pakutakse nii AH-JA pubihoones kohapeal kui ka erinevatel üritustel. Samuti on võimalik pubi ürituste tarbeks rentida.

Uuenenud AH-JA Pubi tuule tiibadesse 2016. aastal. Selles oli oma osa ka Põlvamaa Partnerluskogu LEADER toetusel, mille kaasabil sai toidukoht oma uues asukohas – Illimari konsumi hoones – siseviimistluse, soetati inventar ja köögitehnika. Investeeringu toetuseks kinnitati 19 851 eurot. “Endine koht oli väsinud ja vana,” meenutas Maris Laur aastatetagust aega.

Praeguseks on pubi oma uues kuues tegutsenud ligi kolm aastat. Kohalikest on kujunenud kindel klientuur, kuid suur osa klientidest – eriti suvisel hooajal – on ka läbisõidul olevad inimesed. Pubi maanteeäärne asukoht Ahja keskuses on andnud koha tärkamisele suure eelise, “Asukoht keskuses on super,” tõdes Maris.

AH-JA Pubi teeb toitlustusalaselt koostööd erinevate ettevõtjatega – näiteks Põlvamaa talupidamistega – aga ka kohalike organisatsioonidega, sh noortekeskusega, “Maal peab üksteist toetama,” ütles Maris. Nädalavahetuseti pakutakse toitlustust erinevatel üritustel.

Selleks, et pakkuda olemasolevatele ja ka tulevastele klientidele uuendusi ja mitmekesisust, osteti sellel hooajal grillahi. Nüüdseks on ka juba esimene grillfest peetud – Maris tõdes, et üritus oli väga menukas ja menüü-uuendus võeti soojalt vastu, inimestele meeldib midagi teistsugust.

Pubi jätkusuutlikkusel on tähtsal kohal olnud kohaliku kogukonna toetus: “See on kogukonnale äge koht, kus olla ja käia – see on ka meid motiveerinud siin edasi olema,” sõnas Maris. Ka raskematel aegadel on olnud kohalik kogukond just see, kes innustab.

AH-JA Pubi oma omanäolise interjööri, mitmekesise menüü ja hea asukohaga väärib kindlasti külastamist. Rohkem infot pubi tegemiste kohta leiate nende Facebooki lehelt AH-JA Pubi. 

––––––––––––––––––––

AH-JA Pubi sai Põlvamaa Partnerluskogu LEADER toetuse summas 19 851 eurot 2016. aastal M1 projektile “AH-JA toidukoha taasavamine”.