MTÜ Põlgaste Jahtkond on 2011. aastal asutatud organisatsioon, mis koondab enda alla kohalikud jahindushuvilised. Jahtkonna liikmeskond hõlmab endas igas vanuses asjaarmastajaid ning aastatega on tekkinud tugev ühtne kogukond.

Alates 2016. aastast on jahtkonna tegevus koondunud Põlgaste Metsasõprade majja, mis ühes Põlvamaa Partnerluskogu LEADER toetustele koos teiste toetajate kaasabiga – Kanepi Vallavalitsus ja MTÜ – üles ehitatud sai. “Tegelikult sai idee alguse sellest, et kõik see jahinduse asi käis jahimeeste endi kodudes,” ütles Tiit Rammul ning nentis, et tänapäeva kaasaja jahindusega käib kaasas ka korralik jahimaja.

Primaarne oli korralik loomade esmakäitlusruum ning see oli ka esimene ruum, mis valmis sai. Küll aga on jahimaja olemasolu loonud juurde ka palju muid lisafunktsioone ja võimalusi, “See on tunduvalt tõstnud meie koosviibimiste ja ühisürituste väärtust,” ütles Tiit.

Lisaks jätkusuutlikule jahindusega tegelemisele – mis hõlmab enda all nii jahindust ennast kui ka metsloomade loendamist, söödakohtade rajamist ja korrushoidu jm – on jahimehed oma südameasjaks võtnud ka noorte looduse juurde toomise. “Kõikides projektides on läbi käinud, et me koolitame noori ja seda me ka teeme,” kinnitas Tiit.

Jahtkonda on külastanud mitmed lasteaiad ja koolid ning samas on käidud ka ise koolides jahindusest rääkimas. “Räägime loodusest, loomadest ja trofeedest,” ütles Tiit “tutvustame noortele kes metsas elavad, mida nad söövad, milline on nende elupaik ja räägime üleüldse looduse eripäradest.” Koostööd on tehtud paljude erinevate haridusasutustega, sh Kanepi, Saverna, Põlgaste, Krootuse, Osula, Otepää ja Tilsi koolide ja lasteaedadega.

“On tore, et idee on vilja kandnud,” tõdes Tiit. Jahimeestel on olemas jahipidamiseks vajalikud tingimused ja ruumid – esmakäitlusruum, külmikud ja abiruumid – ning ka saal, kus pidada koosviibimisi, viia läbi õppeklasse jm. Jahtkonna kohta saate rohkem informatsiooni kodulehelt https://polgaste-jahtkond-mtu.business.site/ või jahtkonna esimehelt Tiit Rammulilt.