Reedel, 27. aprillil kell 18 avatakse Põlvamaal Mooste mõisas asuvas folgikojas Moisekatsi Elohelü nime kandev kahepäevane rahvamuusikatöötluste festival.

Kell 18 algaval avakontserdil astuvad üles noored muusikud üle Eesti, teiste seas ka esimest korda toimuva rahvamuusikalaagri osalejad ning festivalilt varasematel aastatel preemiaid noppinud Pärnu ansambel Greip.

Avakontserdile järgneb traditsiooniline päikese looja laulmine Mooste järve ääres koos Eestis elavate vähemusrahvuste kollektiividega. Järveäärsesse tseremooniasse toob eksootikat festivali peaesinejana Nepaalist pärit ansambel Rodrighar Nepal oma kirka muusika ja tantsuga. Pärast päikseloojangut jätkub festival suure vähemusrahvuste kontserdiga, kus ühtekokku saab nautida vähemalt kaheksa erineva rahvakillu muusikat.

Eesti rahvamuusikatöötluste festival Moisekatsi Elohelü on kutsutud ellu selleks, et eesti rahvamuusika elaks edasi muutuvas ajas, uutes traditsioonides ja vormides. Festivali ainulaadsus põhineb loomingulisel võistluskontserdil, mis nõuab võistlejatelt eesti pärimusmuusika tundmist, väga häid interpreteerimisvõimeid ja heal tasemel muusikaliste seadete tegemise oskust.

Festivali päevadel toimuvad erinevad vabalava kontserdid Mooste Veskiteatris ja muusikategemise õpitoad.

Peasündmus on laupäeval 28. aprillil kell 18 Mooste folgikojas algav XIII eesti rahvamuusikatöötluste festivali võistluskontsert, kus astub üles 14 erinevat muusikalist kollektiivi.

Sel aastal on võistluskontserdi kohustuslikuks looks kõigile osalejatele Rõuge kihelkonnast pärit laulumäng ”Kaks neidu metsa kõndma läks”. Parim esitaja saab 1000 eurose peapreemia, teine preemia läheb parimale kohustusliku loo seadele ning lisaks antakse välja ka noorte ja üllataja preemiad.

Mooste Folgikoda on Kagu-Eesti suuremaid statsionaarse heli- ja valgustehnikaga varustatud kontsertsaale, mahutades ligi 500 osalejat.

Folgikoja projekteerimist on toetanud Põlvamaa Partnerluskogu Leader programmist ning toetab samuti seekordse rahvamuusikatöötluste festivali toimumist ja noorte muusikalaagri korraldamist.

Festivali päevapilet maksab 10 eurot ja pileti saab osta kohapealt.

Festivali korraldavad MTÜ Folgisellide Selts ja Mooste vald.

Lisainfo: http://folkfest.polvamaa.ee