PRIA elektroonilisse asjaajamiskeskkonda saab siseneda PRIA kodulehelt: www.pria.ee (vajutades esilehel üleval paremal ääres olevale e-PRIA logole) või kasutades otselinki: https://epria.eesti.ee/epria 

E-PRIA kasutamiseks peab kliendil olema kehtivate sertifikaatidega ID kaart ja ID kaardi lugeja. Esmakordsel sisenemisel peab  klient alustuseks sõlmima e-PRIA kasutamise lepingu, mis kuvatakse kohe e-PRIAsse sisselogimisel.

Kasutusjuhendid e-PRIA-sse sisselogimise ja e-PRIA teenuste kasutamise kohta on leitavad nii e-PRIA portaalist, kui ka PRIA kodulehelt e-PRIA alajaotusest: http://www.pria.ee/et/ePRIA/Juhendid. Nii sisselogimise kui LEADER e-teenuse kasutamise kohta leiab samast videojuhendid, millest saab juba enne teenuse kasutamist ülevaate sellest, mis portaalis ees ootab.

Kui klient on e-PRIAsse sisenenud ja valinud esindatava, kelle nimel soovib  tegevusi teha, tuleb valida peamenüüst alajaotus Teenused, kus avaneb aken teenuste nimekirjaga. Nii Leader teenus kui kuludokumentide esitamise e-teenus asuvad MAK ja EKF investeeringutoetuste alalõigus. Teenuse nimele klõpsates suunatakse klient taotluse täitmise vormile, mis tuleb täita ja esitada.

E-PRIA teenuse kasutamine aitab vältida ka võimalikke vigu, sest portaalis on teenuses automaatsed kontrollid, mis ei võimalda oluliste vigadega taotlust esitada. See kõik kiirendab taotlusprotsessi ja on seega klientidele kasulik.

Hea võimalus on kasutada e-PRIA-t projekti kuludeklaratsiooni ja kuludokumentide esitamiseks. Teenuse kasutamine ei ole keeruline, kuid enne kuludeklaratsiooni täitmist tuleks läbi mõelda, et kõik vajalikud dokumendid on elektroonilisel kujul üleslaadimiseks olemas. Siinkohal juhime tähelepanu, et e-PRIAsse üleslaetavate failide nimedes ei ole soovitav kasutada täpitähti või muid erisümboleid.

Head e-PRIA kasutamist!