Kui Leevi loomakliinikut avades oli kliiniku omaniku ja arsti – Aire Ilves-Luht – eesmärk luua koht, kus käia paar korda nädalas kohapeal tööd tegemas, siis tegelikkuses osutus nõudlus tunduvalt suuremaks. “Mõtlesin, et ega ma ei kavatse surnuks töötada ennast,” ütles Aire, kuid tunnistas, et tegelikult pole puhkamiseks kuigi palju aega olnud – “enne seda, kui ma nüüd puhkusele läksin, polnud ma praktiliselt puhanud sellest ajast peale, kui see asi meil pihta hakkas,” tõdes ta.
Kliiniku loomise idee sündis sellest, et varasemalt – kuna jutt kohalikust veterinaarist oli juba levinud – tuldi abivajavate loomadega Airele koju, “seda ma ei tahtnud,” ütles ta. “Siis tuli poe müügipakkumine, käisime vaatamas ja otsustasime, et saame poe laoruumi poolele kliiniku osa teha,” ütles Aire. Mõeldud-tehtud, 2017. aasta detsembris saigi avatud oma kliinik – Leevi Loomakliinik.
Nagu eelnevalt mainitud, sündis esialgu seatud eesmärgist midagi palju suuremat. Lisaks sellele, et tegu on rahva seas armastatud ja tunnustatud paigaga, on Aire ettevõtlikkust ka laiemalt märgatud. 2019. aastal sai Aire Ilves-Luht Eesti Loomaarstide Ühingu ja Eesti Väikeloomaarstide Seltsi poolt tunnustuseks “Aasta loomaarst 2019”, tänu loomaarsti ameti populariseerimise ja edendamise eest maapiirkondades. “Tegu on väga suure tunnustusega,” ütles Aire.
Visiitidel käivad valdavalt Lõuna-Eesti piirkonna kliendid, eelkõige Räpina, Põlvamaa ja Võrumaa. “Kuigi nad võiksid ka minna nendesse suurematesse kliinikutesse, tulevad nad mingil põhjusel ikkagi siia, mille üle on mul väga hea meel,” rõõmustas Aire. Kliinikul on ka Facebooki leht, kuid peamiselt levib reklaam siiski suusõnaliselt, “tihti tullakse, öeldes, et olen väga head kuulnud ja tahaksin Teie juurde tulla,” ütles Aire.
Kuna nõudlus on suur, käib paaril korral nädalas Airel ka abiline, kuid ka sellest jääb väheks, et kõikideni jõuda. “Kui suuremates kliinikutes on nii, et astud sisse, siis kõigepealt on administraator – kes võtab kõnesid vastu, teeb arveid, tellimusi – siis on arst, abilised, koristaja ja nii edasi, siis mina olen siin üksi,” tõdes Aire ja lisas, et nende puhul on tihtipeale hoopis looma omanik töösse kaasa haaratud – “Kui suuremates kliinikutes võetakse loom kaasa ja personal tegeleb, siis mind aitab omanik.”
Põlvamaa Partnerluskogu LEADER projektitoetust on Leevi Loomakliinik saanud kahel korral. Seni on toetuste eest ostetud kliinikusse röntgeniaparaat, vereanalüsaator ja auto mobiilse veterinaarteenuse osutamiseks. Kõik need vahendid on täisväärtusliku teenuse pakkumiseks väga tähtsal kohal.
Foto: Leevi loomakliiniku Facebooki lehelt
Eriti tänuväärne on maapiirkondades just mobiilse teenuse osutamine. “Maapiirkonnas on palju selliseid loomi, kes pole kunagi autoga sõitnudki või kelle puhul teatakse, et ei ole võimalik koera auto peale saada,” ütles Aire. Samuti on inimesi, kellel puudub transpordivõimalus – sellisel juhul on vastavalt vajaminevale teenusele võimalik kas loom kliinikusse transportida või ise kohapeale teenust osutama sõita.
Kuigi on mõlgutatud mõtteid ka laienemise suunas, leiab Aire, et oma eesmärki täidab kliinik ka praegusel kujul hästi, “siin on hea, hubane ja kodune,” ütles ta. Just sellisena on sel oma võlu ja teatav unikaalsus. Kliiniku ja Aire tegemiste kohta leiate lisainformatsiooni Leevi loomakliiniku Facebooki lehelt.