Guido Mööbel on 1994. aastast tegutsenud ettevõte, mille peamiseks tegevusalaks on täispuidust mööbli valmistamine. Hariduselt on ettevõtte omanik Guido Kellamäe puidutehnoloog. 1994. aastal kasvas erialasest kirest välja oma ettevõte, mis 2000. aastal vormistati osaühinguks Guido Mööbel OÜ. Mööblitoodang varieerub kappidest treppideni, valmistoodangu mööblist projekti mööblini. 

26 aasta jooksul on ettevõttes toimunud järjepidev tegevus ning tänaseks päevaks on peamine tegevusvaldkond on projektimööbli valmistamine – sisekujundajad loovad projekti ja Guido Mööbli meistrid viivad visiooni ellu. Hetkel töötab ettevõtte all 6 töötajat, kuid peagi kasvab kollektiiv veelgi, “Parasjagu otsime töötajaid juurde,” ütles Guido.

Põlvamaa Partnerluskogu LEADER projektide toetused on olnud ettevõttele kaasabiks nii tehnika soetamisel kui laohoone laiendamisel. “Ehitasime valmistoodangu ja materjali lao, et logistikat parendada ja muretsesime ka tõstuki, et füüsilist tööd vähendada, materjali mahud käsitsi laadimiseks on suured,” tõdes Guido. 

Laoruumi laiendamine oli oluline nii valmistatud mööbli hoiustamiseks kui ka materjali ja sortimendi kohapeal hoidmiseks. “Kuna logistiliselt ei asu me asustatud punktis, siis hoiame prognoositavat varu kohapeal,” selgitas Guido. Ta lisab, et kuigi hetkel on tööpind piisav, siis töömahud on suured ja tulevikus võiks laieneda veelgi – “Mingi hetk peab mingisuguseid abipindu kindlasti vaatama.”

Kõige enam tellimusi laekub ettevõttele Lõuna-Eestist, eelkõige Tartu piirkonnast. Küll aga on Gudio Mööbli tellimused jõudnud ka saartele ja mujale üle Eesti. Kujunenud on omad järjepidevad koostööpartnerid, kellega vastav usaldussuhe juba saavutatud. Turundusega tegeletakse vähe, “Kõik peab tasakaalus olema,” ütles Guido, “nii töövõimekus kui -valmidus.”

Guido oli Partnerluskogu taotlusvoorust taotlemise suhtes väga julgustav –  “Kui Leader-programm lahti läks, siis mõtlesime, et võiks üritada,” rääkis ta. “Partnerluskogu vastutulek ja koostöö on olnud väga hea,” ütles ta. “Ka Tiiu [PPK tegevjuht] on olnud alati väga mõistev ja probleemide lahendamisel palju abiks.” Guido peab Leader-programmi ettevõtluse seisukohast motiveerivaks ja leiab, et proovida tasub alati.

Guido Mööbli kohta leiate rohkem infot nende Facebooki lehelt https://www.facebook.com/GuidoMoobel/ või kodulehelt http://www.guidomoobel.ee/