OÜ Lättekoda avas juulikuu lõpul Taevaskoja raudteejaama lähedal ajaloolise poe ruumides taas kauplus-kohviku.

1936. aastal valmis Taevaskojas eramu, mille ehitas tol ajal Vanakülas kooliõpetajana töötav Daniel Veiken. Omanik avas majas ka külapoe, mis oli mõeldud Taevaskoja looduskauneid kohti külastavatele turistidele. Parema ruumikasutuse eesmärgil oli sissepääs kauplusesse planeeritud maja nurgast. Pärast nõukogude võimu kehtestamist maja rekvireeriti. Sel ajal oli maja lisaks kauplusele jagatud korteriteks ja seal tegutses ka raamatukogu.


Foto: Lättekoda Facebooki leht

Nõukogude aegne kauplus kuulus Põlva Tarbijate Kooperatiivile. Tol ajal olid piimapäevad ja vorstipäevad ja ka lihtsalt päevad, kus kaupa ei liikunud, aga kartongkarbikeses piparmündidrazeed, tuubis Põltsamaa marmelaad Kosmos olid pidevalt müügis. Samuti 6 rubla maksev Ararati brändi. Taasiseseisvumise järgselt pidas Tarbijate Ühistu kauplust edasi, kuid lõpetas selle tegevuse 1994. aasta alguses. Pärast remonti 1995. aastal avati Taevaskojas uuesti pood, mis tegutses kuni aastani 2006. Nüüd on teatepulga võtnud üle perefirma OÜ Lättekoda, mille tegevusaladeks on jaekaubandus, massaaž ja jooga. Järgmisest suvest planeeritakse ka toitlustust pakkuma hakata.

Hetkel on Lättekoja kaupluses müügil näiteks Lõuna Pagarite küpsetised ja Eesti Pagari saiakesed, Tere piimatooted, Premia jäätised, erinevad snäkid ning esmatarbekaubad. Kohvi- või teetassi taga saab jalga puhata. Poes müüakse ka kohalikku käsitööd. Valikus on näiteks laudlinad, käterätid, õlakotid, siidisallid, keraamika, kerisekivid, seebid, puidust suveniirid, vilditud tassi- ja kannusoojendajad, võtmehoidjad, järjehoidjad ning erinevad tervisekaubad.

Taevaskoja kui Kagu-Eesti pärli külastajatel on nüüd veelgi mugavam siiakanti tulla ning tutvuda vastavatud poekesega. Poe asukoht on väga hea rongiga liiklejate jaoks, aga kahtlemata ei jää see märkamatuks ka auto, ratta või muu sõiduvahendiga reisijatele.

“Teekonnale Taevaskodadesse saab nüüd mugavalt kaasa haarata väikse snäki, janukustutaja või mõne esmatarbekauba. Hea koostöö märgina on poekeses olemas ka piirkonda tutvustavad trükised ja müügil kohalike käsitööliste toodang. Taevaskoja on Põlvamaa jaoks oluline turismipiirkond, mida külastab palju turiste. Siin ja piirkonnas tervikuna on uute teenuste lisandumine väga tervitatav,” rõõmustas poe taasavamise üle Põlvamaa Arenduskeskuse turismiarendusjuht Kristi Kahu.

Taevaskojas avatud kauplus-kohviku väljaehitamiseks ja vajaliku varustusega sisustamiseks on OÜ Lättekoda saanud Leader programmi toetust Põlvamaa Partnerluskogu meetmest “Ettevõtlusele hoo andmine.”

 

Lisainfo:
Kaja Bleive
OÜ Lättekoda
Tel: 5615 3222
www.lattekoda.eu