15.-17. juuni külastasid Põhja-Eesti nelja valla Saku, Saue, Harku ja Kiili külaseltside esindajad ja ettevõtjad Põlvamaad.

Külastuse käigus tutvustasime Põlvamaa Partnerluskogu piirkonnas Leader projektitoetuse abil viimasel ajal arendatud uusi tegevusi ja ettevõtteid.

Kuna külalistel oli varutud aega kolm päeva, siis saime välja pakkuda ka põhjaliku kava huvitavateks külastusteks, et kogeda koos võimalikult palju Leader meetmega elluviidut.
Täname Põlvamaa Partnerluskogu poolt Nelja Valla Kogu tegevjuhti Annika Jõksi õppereisi ettevõtmise eest ja kõiki Põlvamaal tegutsevaid vastuvõtjaid oma kogemuste jagamise eest.

Külastuste käigus tutvustasime Ahjal eelmise aasta lõpul taas tegevust alustanud söögikohta AH-JA Pubi, tootmist laiendanud ja uue tootmisliini abil müügimahte suurendanud moodulahjude tootjat OÜ Ahja Moodulahi ja Vastse-Kuustes kandilisest palgist majade tootjat OÜ Estonian Log Cabins. Avastamist väärt kollase raamiga tähistatud paiga avastamiseks tegime 1,8 km rabamatka Valgesoo rabas. Külastasime veel mahetoidu ja talutoodete pakkujat Tillu kohvikut ja poodi Põlvas, Süvahavva Villavabrik-muuseumi ning puidust tahiga käsitööküünalde tootjat OÜ Wiera Natural.

Teise päeva kava algas Räpinas MTÜ Veriora Tsunft tegevuse tutvustamisega sotsiaalse ettevõtluse ja uute käsitöötoodete pakkumisel. Põhjaliku ülevaate saime Räpina Loomemaja tegevusest, väljaarendatud teenustest ja toodetest ning missioonist kohaliku ettevõtluse toetamisel.
Külastasime Mooste mõisakompleksi, Viinavabrikut, Folgikoda, Villakoda ja Savikoda ning uue toidukohana Mooste mõisakompleksis avatud mõisakohvikut.
Külalised said ülevaate ka 2016 a. Põlvamaa Aasta Külaks valitud Himmaste küla tegemistest, Põlvas tegutsevast jalgpalliklubist Lootos ja põnevast koolituste jm. kogukonnaürituste korraldamise kohast Loovusait.
Õhtu lõpetuseks vaatasime Lutsu küla platsil Lutsu Teatri Seltsi suvelavastust „Täiesti salajane.“

Külastuse viimase päeva kavas oli tutvumine Ridali Lennuklubiga, Maanteemuuseumi ja Varbuse Teemaja uuenenud toitlustusega ning õllede väikepruulikojaga Käbliku Pruulikojas.

Kõikidel külastatud ettevõtetel on olnud positiivne mõju piirkonnale Põlvamaa Partnerluskogu kaudu Leader meetme toetusega elluviidud projektidest.

Pilte külastustest: