Põlvamaal esimesena saab näitust paari nädala jooksul vaadata Kõlleste vallamaja I korrusel. Tegemist on projekti “Elu kahe maailma piiril” raames valminud näitusega.


Näitusega käis tutvumas ka Kõlleste vallavanem Andrus Seeme, kes on ühtlasi
Põlvamaa Partnerluskogu juhatuse esimees. Foto: erakogu

20. juunil avati Tartus Raekoja platsil kuue Lõuna-Eesti maakonna Leader tegevusgruppide, omavalitsuste ja kogukondade koostööprojekt, mille raames tähistati 21 põneva looga paika National Geographicu kollase aknaga – nii sündis Lõuna-Eestit tutvustav teekond “Elu kahe maailma piiril”. Antud projekt on näide sellest, kuidas maakogukonnad ja linnad on edukalt suutnud ühendada oma jõud, et tutvustada Lõuna-Eestit laiemale maailmale. Projekti raames National Geographicu kollaste akendega tähistatud teekond “Elu kahe maailma piiril” jutustab loo ühest erilisest paigast Euroopa Liidu piiril, Venemaa ja Läti kõrval, kuhu veel ei ulatu urbaniseerunud ja suurtööstuslik maailm.

Samal päeval Tartu Loomemajanduskeskuses toimunud avaseminaril kuulutati avatuks Sven Začeki fotonäitus Lõuna-Eestist, mida kõik huvilised said esmalt nautida Tartu Kaubamaja kolmandal korrusel.
Põlvamaale Kõlleste valda saabus see Mustvee Kultuurikeskusest. Näitus hõlmab endas 28 loodusfotot, mis annavad edasi Lõuna-Eesti lugu, siinset elu-olu, traditsioone ning elustiili. Näitusel esitletud fotod on avaldatud ka kalendrina.

Eesti Vabariigi aastapäevaks on sama projekti raames valmimas ka teine fotonäitus, seekord ajaloo ja kultuuri teemadel – fotograaf Ingmar Muusikus käis Lõuna-Eesti peidetud aardeid otsimas. Näitus avatakse esimesena Võrus.

Lisainfo:
Kerli Koor
Kultuuri- ja noorsootööspetsialist
Kõlleste Vallavalitsus
Tel: 792 3410; 553 7576
E-post: kultuur@kolleste.ee