Põlvamaa Partnerluskogu alustab täna Ahja vallas arutelude sarja Leader kohvikutes, kuhu on osalema oodatud piirkonna arengusse panustavad ettevõtjad, MTÜ-de ja omavalitsuse esindajad.

Piirkondlikud arutelud toimuvad partnerluskogu tegevuspiirkonna kõigis üheksas omavalitsuses ja nende korraldamise eesmärk on koos kohalike kogukondadega välja selgitada vajadusi ja otsida arengusuundi, et teha ettevalmistusi uue maaelu arengukava rakendamiseks.

„Soovime aruteludel kuulata ettevõtjate, külakogukondade ja omavalitsuste juhtide mõtteid ja ideid, kuidas kohaliku algatuse kaudu piirkonda elavdada ja arendada“, sõnas Põlvamaa Partnerluskogu tegevjuht Tiiu Rüütle.

Leader kohvikute toimumisajad valdades:

    Ahja vald 28. jaanuar kell 15 Ahja Kultuurimajas
    Laheda vald 29. jaanuar kell 15 Laheda Sotsiaalkeskuses Tilsis
    Veriora vald 4. veebruar kell 15 Veriora Külakeskuses
    Vastse-Kuuste vald 11. veebruar kell 15 Vastse-Kuuste Kultuurimajas
    Valgjärve vald 18. veebruar kell 15 Saverna külakeskuses
    Mooste vald 19. veebruar kell 15 Mooste Linakojas
    Põlva vald 25. veebruar kell 15 Põlva Kultuurikeskuses
    Kõlleste vald 28. veebruar kell 15 Krootuse Rahvamajas
    Kanepi vald 5. märts kell 18 Kanepi Seltsimajas

Arutelusid suunavad Tartu Ülikooli ideelabori juht Kalev Kaarna ja mõttemustrite murdmise alal tunnustatud koolitaja Indrek Maripuu. 

Lisaks „alt-üles“ ideede ja info kogumise põhimõttele toimuvad uuteks arengusuundadeks eesmärkide, edutegurite ja probleemide kaardistamise ajurünnakud ka Põlvamaa arendusorganisatsioonide ja teiste Kagu-Eesti Leader tegevusgruppidega.