Laupäeval, 1. veebruaril toimus Mooste mõisa külalistemajas järjekordne “Uute liidrite kasvulava” koolitus.
Sel korral oli koolitajaks Harald Lepisk, kes on spetsialiseerunud just noorte loovuse ja ettevõtlikuse arendamisele.

Tiheda koolituspäeva täitsid praktilised ülesanded, näiteks koostati ürituse kuulutust, mis oleks ühtlasi nii tähelepanu äratav kui ka tegutsema kutsuv, uuriti, kuidas ületada uudisekünnist, kuidas ennast motiveerida, tagasilöökidega leppida jm.


Mooste TV “Terevisioon”. Foto: Kaisa Tammoja

Päeva teises pooles valmistati osalejaid ette suhtluseks meediaga. Selleks pidi iga meeskond koostama ülevaate oma projekti eesmärgist ja tegevustest. Seejärel seati üles kaamera ja mikrofon, et salvestada Mooste TV “Terevisiooni” saade. Kui TV-kanal ja saade oli väljamõeldised, siis salvestamine mitte: kaamera töötas, koolitaja kehastus saatejuhiks ja intervjueeris võistkondi! Harjutus tekitas palju elevust, julgelt kasutati tavapärasest erinevaid lahendusi oma ürituse reklaamimiseks. Kõik võistkonnad said ülesandega suurepäraselt hakkama. Esialgne hirm kaamera ees osutus asjatuks – intervjuuks oldi ju märkamatult terve päev ette valmistatud ja filmimine andis tegijatele vajaliku kinnituse ning julguse meediaga suhtlemiseks.

Projekti “Uute liidrite kasvulava” viimane koolitus toimub märtsi lõpus ja siis peavad meeskonnad oma selleks ajaks juba toimunud üritust žürii ees analüüsima ja kaitsma.

“Uute liidrite kasvulava” on koolitussari noortele, kes otsivad eneseteostusvõimalusi ja soovivad oma kogukonnas midagi muuta või ellu viia. Koolitusel moodustati meeskonnad, igal meeskonnal oli ülesanne läbi mängida üks projekt ideede genereerimisest kuni projekti lõpetamiseni.

Projekti “Uute liidrite kasvulava” toetab Põlvamaa Partnerluskogu Leader-meetme raames.

Lisainfo:
Kaisa Tammoja
Mittetulundusühenduste konsultant 
SA Põlvamaa Arenduskeskus
Tel: 799 8936; 510 9433
E-post: kaisa.tammoja@polvamaa.ee