2.-3. novembril külastasid Põlvamaa Partnerluskogu Ida-Harju ja Lääne-Harju Leader tegevusgruppide liikmed, et õppida siinsete loome-, turismi- ja koostöövõrgustike headest näidetest.

Põhja-Eestist pärit kohaliku algatusega seotud ettevõtjad ja MTÜ-de esindajad, kokku 26 inimest külastas esmalt Ahja Tuglase muuseumi ja Leader toel valminud muuseumi väliala, mida tutvustas juhataja Katrin Roositalu. Lõunatada said külalised samuti Leader rahastuse abil sel suvel tegevust alustanud uues Mooste kohvikus.

Uudistati MTÜ Vanaajamaja poolt Moostesse rajatud ehituse koolitus- ja kompetentsikeskust, kus sealseid võimalusi koolitustegevusteks ja põnevat sisustust tutvustas projekti üks eestvedaja Ragner Lõbu.

Mooste vallavanem Ülo Needo võttis külalised vastu mõisakompleksis. Mõisaaegsete hoonete uue kasutusega seoses saadi ülevaade edukalt tegutsevast kunsti- ja sotsiaalpraktika keskusest MoKs, sel sügisel tegevust alustanud Mooste Rahvamuusikakoolist, suurest konverentside ja meelelahutusürituste toimumiskohast Folgikoda, Villakojast, Veskiteatrist ja mõisa vanas viinavabrikus tegutsevast Eesti Fototurismi Keskusest.

„Koostöövõrgustike näidetest valisime Eesti Maanteemuuseumis toimunud seminaril külalistele tutvustamiseks Hurmioru koostöövõrgustiku tegevused, MTÜ Postitee ühisprojektid ning Põlvamaa toodete ja teenustega seotud Rohelisema märgi saavutused,“ märkis Põlvamaa Partnerluskogu tegevjuht Tiiu Rüütle.

„Kõige rohkem huvi pakkusidki meile Põlvamaa head näited loometegevuse, kohaliku toidu ja turismiettevõtlusega seotud koostööst ja Leader toetustest,“ tõdes Lääne-Harju koostöökogu tegevjuht Annika Jõks. „Põlvamaa Partnerluskogu Leader tegevusgrupp on meist kauem tegutsenud ja piirkonna arengus ning koostöö tulemustes on seda ka märgata.“

Teisel päeval külastati veel Leader toetuse abil oma tegevust arendanud ettevõtteid Tammetalu Pagar, mis toodab küpsiseid ja Guido Mööbel, mis valmistab eritellimusel puidust mööblit. Kohtumata ei jäänud külalistel ka Põlvamaa ühe atraktiivseima turismimarsruudi – Postitee äärde jääva „Rändaja“ kujuga. Külaskäigu kokkuvõtteid tehti maitsvaid suupisteid pakkunud Kopli taluköögis.