Põlvamaal, Ahja jõe kaldal, asub Valgemetsa Puhkeküla. Paik, mis loonud paljudele noortele toredaid lapsepõlvemälestusi. Üle 60. aasta kestnud laagritraditsioon sai alguse 1957. aastal ning kestab tänase päevani.

Valgemetsa Puhkeküla põhirõhk on alati olnud noortelaagritel – suvel toimub kolm kuni viis laagrivahetust, igas kuni 200 last vanuses 7-14. Suur osa laagrinoori on püsikülastajad – tekivad uued sõprussuhted, mida sotsiaalmeedia kaudu hoitakse ning Valgemetsa on koht, kus vähemalt korra aastas taas kokku saadakse.

Laagris tegeletakse põhiliselt spordi ja huvitegevusega – näitlemine, etlemine, käivad külalisesinejad jpm. Kompleksi kuulub 12 hektarit väliala – ruumi tegutsemiseks jagub. „Meie pluss on kindlasti väliala, aga kui vaja, mahuvad kõik katuse alla,“ sõnab Valgemetsa Puhkeküla juhatuse liige Katrin Pree. Kehv ilm Valgemetsas takistuseks ei saa!

Esimesed noortelaagrid toimusid Puhkekülas juba 1957. aastal. Nii mõnegi tänase laagrilise vanemad ja isegi vanavanemad on Valgemetsas laagris käinud. „Aegajalt käiakse ka lihtsalt nostalgitsemas,“ sõnas Puhkeküla tegevjuht Andrus Pree. Valgemetsast on alguse saanud paljud sõprussuhted ja on neidki, kes leidnud ideid karjäärisuunal! „Näiteks on laagrilapsi, kellest on hiljem saanud meie rühmakasvatajad,“ ütles Andrus.

Puhkeküla kompleksi kuulub 8 majutushoonet, söökla ja klubihoone. LEADER kaasabil vahetati välja kahe laagrimaja viis amortiseerunud ahju, mis asendati kohaliku tootja AHJA moodulahju ahjudega. „Puidu kohapealt on ahjud kordades säästlikumad,“ tõdes Andrus. Uued ahjud tagavad tubades ühtlase temperatuuri efektiivsemalt ja pikaajalisemalt.

Valgemetsa Puhkeküla kompleksi on võimalik rentida nii majutuseks kui ürituste korraldamiseks. Imeilus loodus, kaljuplats, Ahja jõgi, lisaks lõõgastav saun, basseinid – on mida nautida! Puhkeküla tegemiste kohta on võimalik rohkem lugeda nende kodulehelt https://valgemetsa.ee/.