Laupäeval, 22. novembril tähistati Põlva Kultuurikeskuses Põlvamaa Vabaühenduste Suurpäeva, kus toodi esile ja tänati inimesi ning organisatsioone, kes muudavad Põlvamaa elu aktiivsemaks ja kodanikuühiskonda tugevamaks.

Põlvamaa Partnerluskogu poolt pälvis sellel aastal eraldi tunnustuse Leader projekti eduka elluviimise ja silmapaistva omaalgatusliku panuse eest Vastse-Kuustes tegutsev Kultuuriselts Viruskundra.

Kultuuriselts Viruskundra projektijuhi Katrin Peili eestvõttel renoveeriti Vastse-Kuuste vallamaja teisel korrusel tühjana seisnud ruumid hubaseks käsitöötoaks, tehes enamuse ehitus- ja remonditöid ära ühingu liikmete vabatahtliku tööna.


Kultuuriselts Viruskundra eestvedaja Katrin Peil maavanem Ulla Preedenilt õnnitlusi vastu võtmas.
Foto Põlvamaa Arenduskeskus

“Me hindame ja tunnustame projektide elluviimisel kogukonna kaasamist ja vabatahtlikku panust” lausus Põlvamaa Partnerluskogu tegevjuht Tiiu Rüütle.

Tiitli „Aasta kodanikuühenduste projekt või tegu“ pälvis MTÜ Lutsu Teatri Seltsi ja MTÜ Lutslased poolt Põlva vallas Lutsu külas juunikuus korraldatud vabaõhuetendus “Rummu Jüri ehk tamasseri rauad.”

Põlvamaa Partnerluskogu piirkonnas tegutsevatest kodanikeühendustest said tunnustuse veel:
MTÜ Karilatsi Küla Selts, külaplatsi hoone, mängu- ja lipuväljaku ning parkla rajamise eest
Alle-Saija Teatritalu MTÜ,  “Teatrisuvi 2014” eest
MTÜ Spordiklubi Sun Dome,  tantsulise etenduse “Valge puu” eest
OK Põlva Kobras, suusaorienteerumise EM-i ning juunioride ja veteranide MM-korraldamise eest.
MTÜ Veriora Tsunft , projekti “Veriora valla MTÜde IV ümarlaud” korraldamise eest
MTÜ Noorte Elu, projekti „Meediasüst“ eest
MTÜ Võhanduveere aktiivse tegevuse eest
Põlva Laskespordiklubi eduka tegevuse eest

Põlvamaa Arenduskeskuse mittetulundusühenduste konsultandi Kaisa Tammoja sõnul võttis Põlvamaa Vabaühenduste Suurpäevast osa ligemale 80 sädeinimest, kes pakkusid töötubades välja 101 ideed, kuidas Põlvamaa paremaks muuta.

Põlvamaa Vabaühenduste Suurpäev on osa kodanikunädala – Ühisnädal – üritustest.

Konkursi ja tunnustusürituse korraldas Põlvamaa Arenduskeskus, toetasid Kodanikuühiskonna Sihtkapital ja Põlva Maavalitsus.