Eile, 28. aprillil, toimus Mooste Folgikojas Partnerluskogu tänuõhtu „LEADER loodud väärtused“. Võeti pidulikult kokku lõppev strateegiaperiood ning tänuõhtule eelnenud üldkoosolekul kinnitati uus strateegia, et minna peagi vastu juba uue perioodi väljakutsetele.

Nagu ütles juhatuse esimees Andrus Seeme oma kõnes – „Partnerluskogu tegevuspiirkonnas on peagi ellu viidud juba kolmas kohaliku algatuse strateegia ja oleme õhinal valmis alustama oma neljandat strateegia perioodi.“ Nii see ka on! Partnerluskogu üldkoosolekul võeti vastu „Põlvamaa Partnerluskogu Ühisstrateegia 2023-2027“, et seda peagi ka rakendama hakata.

 

LEADER abiga teostati piirkonnas möödunud perioodil 278 projekti ning investeeringuid teostati enam kui 6 miljoni euro eest, toetusi jagati enam kui 3,5 miljon eurot. „See kõik on teie panus Põlvamaale, head taotlejad,“ sõnas Seeme. See on tänuväärne panus Põlvamaa arengusse ja Partnerluskogul on siiras rõõm, et oleme selle aja jooksul saanud kogeda palju optimismi ning kohanud särasilmseid ja tegusaid inimesi.

Partnerluskogu tegevjuht Tiiu Rüütle tõestas oma kõnes, et LEADER on kõikjal. Seda leiab nii kohalikes viljapuuaedades, puhke-, SPA- ja sportimisvõimalustes,  turismivaldkonnas, tootmisliinides ja isegi Tallinna lennujaamas!  „Kas teadsite, et LEADERi poolt toetatud 3D projekteerimistarkvara abil on Resand projekteerinud Tallinna lennujaama reisiterminali laienduse,“ sõnas Rüütle. LEADER on panus kogukondade arengusse, haridusse, kultuuri ning loomulikult noortesse! „LEADER on kõikjal me ümber,“ ütles Rüütle.

Eriliselt suur tänu meie liikmeskonnale ja hindamiskomisjonile panuse eest käesoleval perioodil. Strateegiaperioodil saavutatust annab hea ülevaate trükis „LEADER loodud väärtused II“, mis on leitav siit: https://partnerluskogu.ee/wp-content/uploads/2023/04/LEADERloodudvaartusedII.pdf.

Partnerluskogu tegevmeeskond ja juhatus tänavad kõiki, kes on käesolevasse strateegiaperioodi  panustanud – aidanud kaasa meie strateegia toimimisse ja elluviimisesse – ning muidugi kõiki, kes tulid, et üheskoos lõppev strateegiaperiood kokku võtta.

Ürituse galerii leiad siit: https://drive.google.com/drive/folders/1AcRgrDtIG9m40_hmWyN06PX_yjUZWpaP?usp=share_link, fotode autor on Taavi Nagel.