Põlvamaa Ühisnädala avas 21. novembril maavanem Ulla Preeden Veriora Tsunfti korraldatud perepäeva raames Räpina vanas muusikakoolis. Külalised said vaadata ja osta tsunfti liikmete käsitööd, osaleda loteriis, lüüa kaasa töötubades ning kuulata Aapo Ilvese muinasjutte autori esituses. Perepäeval osales ligi 100 inimest.

MTÜ Veriora Tsunft on organisatsioon, mis väärtustab ühistegemist ja koosloomist. Tsunfti liikmed nimetavad oma tegevust sotsiaalseks ettevõtluseks.


Foto: Kaisa Tammoja, SA Põlvamaa Arenduskeskus

„Loome kogukonnatunnet ja koostööd. Väärtustame eelkõige kohalikku – olgu selleks kohalik materjal, tooraine, koostööpartner või tööjõud ning samuti peame oluliseks taaskasutust,“ tõi tegevuse põhisuunad välja Veriora Tsunfti algataja ja eestvedaja Signe Strohm.

Veriora Tsunfti kasutatavad materjalid on Räpina Paberivabriku kartong karpide valmistamiseks, OÜ Varola pakendivineer ja puit mööbli restaureerimiseks ning tekstiil ja vilt uute toodete valmistamiseks.

Ühisnädala raames meenutas Veriora Tsunft ka oma koostööpartnereid ja abistajaid. Teiste hulgas oli tänu vastu võtma kutsutud Põlvamaa Partnerluskogu tegevjuht Tiiu Rüütle.

Leader projekti abil astus organisatsioon oma esimese suure sammu, soetades vajalikud tööriistad ja masinad, tehes kodulehe (www.verioratsunft.ee) ning kutsudes ellu liikmete motivatsiooniprogrammi koos erinevate koolituste ja teiste kogemustest õppimisega.
Nüüdseks on nende tegevus kolme aasta jooksul pidevalt kasvanud ja sotsiaalse ettevõtluse vormis on jõutud oma liikmeskonnaga toodete valmistamiseni, mille tellijaid on üle Eesti.  

Ühisnädala raames toimub novembri viimasel nädalal Põlvamaal veel palju põnevaid ja koostööle kutsuvaid sündmusi, mille kohta leiab infot:http://mty.arenduskeskused.ee/yhisnadal/programm/polvamaa

Ühisnädala ettevõtmisi toetavad Kodanikuühiskonna Sihtkapital, Siseministeerium ja Põlva maavalitsus ning koordineerib SA Põlvamaa Arenduskeskus.

Sündmuste järelkaja ja pilte näeb Põlvamaa Arenduskeskuse Facebooki lehel:
https://www.facebook.com/P%C3%B5lvamaa-Arenduskeskus-449241745143347/