21.-23. augustil toimub Põlvamaal juba kümnendat korda Ökofestival “Rohelisem elu”, mis propageerib keskkonnasäästlikku eluviisi ja kodumaist toodangut ning koondab loodus- ja käsitööhuvilisi.

Festivalile eelnevalt toimub 19. augustil Põlvamaa ettevõtete avatud uste päev. Kõigil huvilistel on võimalik oma silmaga näha maakonna ettevõtete tooteid ja tootmisprotsesse, tutvuda ajalooga ja külastada firmakauplusi. Lisaks toimuvad mitmetes toiduettevõtetes toodete degusteerimised. Sel korral saavad huvilised tutvuda Põlva Tarbijate Ühistu, Lihapagar OÜ, Lõuna Pagarid AS, Emer-Pen OÜ, Räpina Paberivabrik, Tere AS ja Jalgpalliklubi Lootos MTÜ tegemistega.
Kõigi külastajate vahel loositakse 23. augustil Karilatsis toimuval Ökofestivali perepäeval välja Põlvamaa ettevõtete toodangut sisaldav kinkekorv.

21.-23. augustil toimuvad Ökofestivali raames mitmel pool Põlvamaal erinevad rohelisema elu temaatikaga seonduvad retked, õpitoad, seminarid, loengud ja teemapäevad, mille raames tutvustatakse ka Põlvamaa elamis- ja vaatamisväärsusi. Täpsema info erinevate päevade programmide ja endale meelepärasele retkele või õpituppa registreerimisvõimaluse leiad Ökofestivali kodulehelt!

Ökofestivali tähtsündmus – traditsiooniline ja laialt tuntud perepäev toimub pühapäeval, 23. augustil Põlva Talurahvamuuseumis, Karilatsis kell 10-16. Perepäeva raames toimuval laadal saab uudistada ja osta peamiselt kodumaist toodangut: toiduaineid, aiasaaduseid, käsitööesemeid, tarbekaupu, looduskosmeetikat jms.

Lisaks on avatud mitmed toidukohad, kus pakutakse kohalikku, värsket ja traditsioonilist toitu, nt mahetoitu, erinevaid kodujäätiseid, kohapeal valmistatud pannkooke, saiakesi ja kooke, seto traditsioonilisi roogasid, ökosuhkruvatti jne.

Peale kvaliteetse kohaliku toiduelamuse pakutakse laadal ka kohalikku käsitöötoodangut, nt MiMo jänesed ja tuduhiired, valgustid ja muud põnevad kodusisustuselemendid, maalitud emailnõud, puidust tooted jne. Seega, elamus kodumaisest toodangust on garanteeritud!

Ka perepäeval toimuvad mitmed õpitoad. Näiteks jagatakse nõuandeid ja nippe, kuidas valmistada võid ja jäätist. Kohal on ka mitmed keskkonnateemadega tegelevad organisatsioonid tegevustelkidega, kus osaleda saavad ka pere kõige pisemad, nt Laste Looduskool, Keskkonnaamet, Tervise Kodu Kool herbaatika programmiga jt.

Perepäeva kultuuriprogrammi toob teieni lõõtsapealinn Põlva – meeleolu loovad Heino Tartes ja Sõbrad, Põlva Muusikakooli laste kapell, lõõtspillide koondorkester ja tüdrukute ansambel.

Perepäeval osalemine on külastajatele tasuta!
 

Festivali korraldab SA Põlvamaa Arenduskeskus, toetavad Keskkonnainvesteeringute Keskus, Põlva Maavalitsus, Põlvamaa Omavalitsuste Liit.

Rohkem infot leiad Ökofestivali kodulehelt

Lisainfo:
Hegri Narusk
Juhataja
SA Põlvamaa Arenduskeskus
Tel: 799 8958 / 512 9072
E-mail: hegri.narusk@polvamaa.ee