19. juulil toimunud esimesel üle-eestilisel avatud talude päeval osalesid kümned tuhanded huvilised ning taludesse ja põllumajandustootmistesse tehti üle 44 000 külastuse.

Avatud talude päeval sai külastada ettevõtteid alates Eesti suurimast piimatootmisest kuni kodumaise siidrivabrikuni, Eesti parimaid mahetootjaid, mitmeid suuri ja väikesi looma- ja teraviljakasvatajaid, aiandeid, puuvilja- ja marjakasvatajaid, ravim- ja maitsetaimede kasvatajaid, väiketöötlejaid ning turismitalusid. Vähemalt ühes ettevõttes õnnestus külalistel näha vasika sündi.

Põlvamaal tutvus erinevate talude tegemistega orienteeruvalt 2511 inimest.

Külastajate statistika:
Kopli Taluköök – 450
Zerna Ökotalu – 261
Kanepi Aiand – 250
Peri Mahemõis – 250
Krimmi talu – 234
Savi Turismitalu – 202
Punni Mahetalu – 152
Uibu talu – 150
Süvahavva Loodustalu – 120
Palgi talu – 102
Peedo talu – 100
Põhjala Teetalu – 100
Wiera küünlakoda – 90
Kungla talu – 50.

Välisriikidest pärit külastajaid oli Tšehhist, Prantsusmaalt, Inglismaalt ja Hispaaniast.
Põlvamaa lõunapoolseim avatud talu oli Peedo talu (Maheveski), mis leidis kajastust ka 19. juuli Aktuaalse Kaamera uudislõigus!

19. juulil esmakordselt toimunud üle-eestilist avatud talude päeva korraldasid Põllumajandusministeerium ja Maamajanduse Infokeskus koostöös Eesti Põllumeeste Keskliidu, Eestimaa Talupidajate Keskliidu, Järva Arengu Partnerite ja Lõuna-Järva Koostöökoguga. Avatud talude päeva korraldamist rahastati Eesti maaelu arengukavast 2014–2020 ja Euroopa Maaelu Arengu Põllumajandusfondist.

Vaata lisainfot: http://www.avatudtalud.ee  ja   Facebookis!