Head sõbrad!

Oleme koostöös heade partneritega pannud Kagu-Eesti ettevõtetele kokku vinge tootearendusprogrammi, mis algab juba 22. septembril ning kestab kevadeni.

Ilma liialdamata – toome tootearenduse tippkompetentsi Kagu-Eestisse. Oleme lähtunud lihtsast teadmisest – uued mõtted sünnivad ikka seal, kus erinevad nägemused ja kogemused kokku puutuvad. Seetõttu oleme siia programmi lisaks tavapärasele ettevõtluse ja juhtimiskompetentsile toonud ka loomeinimeste kogemuse. Programmi vältel nõustavad ettevõtjaid Indrek Maripuu (ärimudeli arendus) Anu-Mall Naarits (turundus ja eksport, Marketingi Instituut), Sixten Heidmets (tootearendus, Eesti Kunstiakadeemia), Markko Karu(teenusedisain) ja Maire Otsus (finantsjuhtimine).

 

Kogu programmi eesmärk on aidata piirkonna ettevõtetel oma tooteid kliendivajadusest tulenevalt paremaks arendada ning seeläbi luua eeldused nii siseriikliku kui ka ekspordikäibe kasvatamiseks.

Programm on jagatud viide etappi:

 • Esimeses etapis peetavates innovatsioonilaborites kogutakse ideid, kuidas oma ettevõttele või tootele uut hingamist anda. Toimumisajad ja kohad on:
  • 22.septembril kell 10 Greete Motellis Soontagas, Puka vallas
  • 23. septembril kell 10 Sänna Kultuurimõisas
  • 24. septembril kell 10 Mooste mõisas
  • 25. septembril kell 10 Varbuse mõisas. Registreeru InnoLabidesse siin.
 • Teises etapis on TeamLabi formaadis võimalik oma meeskondadesse lisajõudu leida ning kogenud mentorite käe all tekkinud ideid edasi arendada.
 • Kolmandas etapis saab liituda 8 kuud kestva veebipõhise tootearendusprogrammiga PESA, kus Eesti juhtivad spetsialistid annavad juhiseid oma idee arendamiseks.
 • Kui toode juba valmis ning plaan minna välisturule, siis saab neljandas etapis liituda ekspordile suunatud programmiga PESA+, kus saab tuge sihtriigis elavatelt ekspordispetsialistidelt.
 • Viies etapp on võrgustumine – kogu programmi ulatuses on oluline koostöö ning võrgustamine nii kohalike kui ka sihtriikide ettevõtetega.

Võimalus on läbida kogu programm algusest lõpuni või vastavalt ettevõtte vajadustele liituda just endale sobiva etapiga. Teiste etappide registreerumise avame ka lähiajal. Jooksvalt saad uudistega kursis ollaprogrammi Facebooki lehel.

Loov Eesti+Maa programmi partnerid on MTÜ Loov EestiMarketingi InstituutLoov Maa ja Järvamaa Arenduskeskus. Programmi toetab EAS Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.