Laupäeval, 30. novembril tähistati Mooste Folgikojas kolmandat aastat Põlvamaa Vabaühenduste Suurpäeva, kus toodi esile ja tunnustati inimesi ning organisatsioone, kes muudavad meie kodukoha elu paremaks ja kodanikuühiskonda tugevamaks.

Tunnustuse said neli Põlvamaa Partnerluskogu tegevuspiirkonnas tegutsevat kodanikeühendust, kelle tegevus paistis silma just tänu Leader algatuste elluviimisele. Nii võttiski Aasta parima kodanikuühenduse tiitli auga vastu Ridali Lennuklubi. Tänukirja said MTÜ Veriora Tsunft, Vastse-Kuuste naisteklubi “Kolmapäev” ja Mooste Rahvamuusikakool.


Laheda Lennupäeva, Ridali Lennuklubi ja Postitee Pillerkaari eestvedajad koostööpartnerite ühispildil.
Vasakult Andres Määr, Einar Viin, Reeli Kork ja Alari Õun. Foto: Kaisa Tammoja

Aasta atraktiivseimaks kodanikeühenduste projektiks kuulutati MTÜ Utsitajad poolt ellu viidud Leader projekt “Mooste aleviku avalik laste mänguväljak” ning tänukirja sai MTÜ Lahedalt Lendama, “Lahedalt Lendama 2013” korraldamise eest.

MTÜ Postitee korraldatud turundusüritus Postitee Pillerkaar sai aasta parima koostööprojekti tiitli.
Leader-projekti toetusel alguse saanud koostöösse on kaasatud Postitee kui populaarse turismimarsruudi MTÜ-d, ettevõtted, muuseumid ja omavalitsused.

Põlvamaa Sädeinimene 2013  on Sirje Kongo Kanepi vallast. Sädeinimesena märgati ja tunnustati tänukirjaga ka Signe Strohm´i Veriora vallast ja Astra Kittust Valgjärve vallast. Järjepidevuse kandja tänukirja said Krista Pikk Vastse-Kuuste vallast ja Ene Tigas Veriora vallast.

Aasta parim vabatahtlik kategoorias said Põlvamaa Partnerluskogu piirkonnast tänukirjad Helena Liiv, Sirje Loodus-Timmi, Uno Mathiesen, Andu Hanson, Jaak Villems, Eduard Himma, Heiki Siilbek, Raivo Antsov, Karol Lumi, Marko Ani, Marcel Knorn ja Kersti Purge.

Kokku esitati Põlva maakonnast konkursi kuude kategooriasse 52 kandidaati.

Konkursi tulemusi hindas 7-liikmeline komisjon, kuhu kuulusid Põlvamaa Arenduskeskuse, Põlva Maavalitsuse, Põlvamaa Kultuurikogu, kohaliku mittetulundusühingu, Põlvamaa Omavalitsuste Liidu, Põlvamaa Partnerluskogu ning Piiriveere Leaderi esindajad.

Suurpäeva toimumist toetasid Kodanikuühiskonna Sihtkapital ja Põlva Maavalitsus, päeva korraldas Põlvamaa Arenduskeskus.

Lisainfo:
Kaisa Tammoja
Mittetulundusühenduste konsultant
SA Põlvamaa Arenduskeskus
Tel: 510 9433
E-post: kaisa.tammoja@polvamaa.ee