Aasta 2023 on liikumisaasta ja juba teist kolmapäeva kogunesid Põlva tõukerattahuvilised ühisele treeningtunnile. Eesti Tõukerattaliidu eestvedamisel alustatud treeningkolmapäevadele oodatakse lahkesti kõiki huvilisi. Varustuse pärast muretsema ei pea – ka seda on võimalik treeningu läbimiseks liidu käest laenata.

Hetkel osalevad nii algajad kui kogenenumad tõukeratturid ühes treeninggrupis, kuid edaspidine plaan on moodustada erinevaid tempogruppe. Treeninguid viivad läbi Eesti Tõukerattaliidu president Aigar Nuuma ja Kristi Johanson, kellest viimane tuli Põlvas toimunud MM Naiste Master kriteeriumsõidus maailmameistriks!

Foto: Eesti Tõukerattaliit

Tõukerattaliit on olnud toonud tõukespordi rahvani. Korraldatud on hulgaliselt nii kodumaiseid kui rahvusvahelisi võistlusi, käinud koolides tõukesporti tutvustamas ja korraldanud nii ühiseid treeninguid kui matku. Just liit tõi 2022. aastal tõukerattaspordi Maailmameistrivõistlused Põlvasse! „Nii kohalike sportlaste kui ka väliskülaliste väga positiivne tagasiside võistluskorraldusele annab kinnitust meie pühendumusest ja pädevusest antud valdkonnas,“ sõnasid korraldajad.

Foto: Aldis Toome

LEADER projektidega on Eesti Tõukerattaliit laiendanud treeningvõimalusi ja loonud võimaluse aastaringseks tõukespordiks. Viimatise projektiga soetati fat-tõukerattad ja tõukekelgud, mis võimaldavad tõukesporti harrastada ka talvel. Lisaks annab aastaringse treenimisvõimaluse loomine ka meie kohalikele tegijatele eeldused püsimaks endiselt maailma mõistes konkurentsis.

Kõik huvilised on oodatud ühistreeningutele, mille kohta leiab rohkem infot Facebooki grupist „Eesti tõukeratturid“.