01.-02. juuni toimus partnerluskogu selle programmperioodi viimane juhatuse koosolek koos väljasõiduga Lätimaale. Külastasime lõunanaabrite juures Sigulda piirkonda ja sealseid vaatamisväärsusi ning meie selle perioodi rahvusvahelise koostööprojekti partnereid Cesises.

Siguldas saime kolmandat põlve merevaigumeistrina tegutseva Harris Jekabsoni töökojas põhjaliku ülevaate loodusliku merevaigu ehk „Läänemere kulla“ kasulikest omadustest ja väärindamisest ning aimu, kuidas tükist merevaigust valmivad erinevad ehted.

Tutvusime Sigulda piirkonna vaatamisväärsustega eesmärgiga näha, kuidas sealsed looduse, ajaloo- ja kultuuripärandi võimalused on tehtud turistidele atraktiivseks.
Siguldas jätkub kohti ja tegevusi, mis ainulaadsed terves Baltikumis. Nägime Baltimaade ainsat köisraudteed (1 km pikk), kuulsat bobikelgurada ja Baltimaade suurimat koobast, Gutmani koobast.

Leidsime meie “kollaste raamide” üksiku analoogi ka Gutmani koopa külastusraja ääres.

Hea näide oli ka vaatamisväärsuste külastamise juurde loodud külastuskeskus, meenete müügi kohad ja korralik parkla, mille kasutamise eest saab külastajatelt kasseerida ka parkimistasu.

Võimsa ja kaasahaarava mulje jättis Koiva jõe äärsetele kõrgetele nõlvadel välja arendatud Tarzani seikluspark. Meie tegime seekord suurema kummiparvega sõidu Koiva jõel.

Selle meile nii lähedal asuva Lätimaa omalaadse piirkonna külastamine pakkus mitmeidki huvitavaid uusi näiteid, kuidas piirkonna eripära „müügiartikliks“ arendada.