14.-15. mai toimus Käärikul viies konverents sarjast „Kogukonna Vedurid“, mis seekord keskendus maaelu loojate märkamisele ning maaelu kestmiseks ja arenguks oluliste tegurite väljatoomisele.

Konverentsi keskmes oli külaseltside, ettevõtjate ja omavalitsuste esindajatelt kuulda nägemust ja saada vastuseid – kes ja kuidas maaelu loovad ning miks nad seda teevad?

Oma kogemusi jagasid Anneli Ott Tsolgo Arendusühingust, Elmo Saul  Nõuni Purjeklubist, Tarmo Timmi Jaagumäe talust, Elar Edesi – OÜ Tuuleristi, Põlva valla arendusnõunik Mari-Riina Terna ja Sangaste vallavanem Kaido Tamberg ning koolitaja Viive Einfeldt.


Kuulajaskonnas olid inimesed külaseltsidest, ettevõtetest ja riigisektorist.

Õpetliku ja inspireeriva loo oma kogemustest maale elama asumisest, täpsemalt Värska vallas Väike-Nedsaja külas hobustega seotud täiesti uuest alustamisest rääkis Paul Hunt – Seto Suksu Seiklused.

Põlvamaa Partnerluskogu tegevjuhi Tiiu Rüütle sõnul oli seekordse konverentsi üks eesmärk pöörata enam tähelepanu ja tunnustada neid tublisid inimesi, kes igapäevaselt panustavad maaelu ja külaelu arendamisse ja eestvedamisse, jäädes ise sageli tahaplaanile.

Seekordsel konverentsil said osalejad uudistada ja ise järele proovida, milliseid põnevaid uusi võimalusi on Leader meetme abil piirkonda loodud, mekkida kohalikku toitu ning saada osa mõttevahetustest maaelu tuleviku kohta. Teisel päeval tegid osalejad läbi praktilisi harjutusi hea meeskonna loomiseks.  

Konverentsi korraldasid koostöös Valga-, Võru- ja Põlvamaa Partnerluskogu.

Konverentsi „Maaelu Loojad“ pildigalerii >>