27.-29. aprill toimus Saksamaal Bad Schandau väikelinnas järjekorras teine LINC konverents, kus Euroopa Leader tegevusgruppide omavahelises koostöös ja kogemuste vahetuses osales ka Põlvamaa Partnerluskogu viieliikmeline esindus.


Põlvamaa Partnerluskogu esindus. Vasakult Marko Avikson, Andrus Seeme, Kaido Kõiv, Tiiu Rüütle ja Alar Alapert. Foto: Airi Purge

Elbe jõe kaldal mägise piirkonnaga looduskaunis Bad Scandau väikelinnas toimunud konverentsil osales üle Euroopa 75 Leader tegevusgruppi, 13 erinevast riigist, kokku ligi 250 inimesega. Eestist osales 14 tegevusgruppi. 

Konverentsi läbiv teema oli koostöö maapiirkonnas kohalikul tasandil. Töögrupid said arutleda ja omavahel kogemusi jagada teemadel: põhiteenused ja koostööl põhinev kohalik pakkumine, mobiilsus, ehitiste (uus)kasutus ning looduse ja maastike väärtustamine. 

Kogu üritus koosnes kolmest osast, kus Leader tegevusgrupid said pakkuda kohalikku toitu ja jagada infomaterjale, osaleda seminaridel ja töögruppide aruteludes ning võistelda spordialadel. 

Peale arutelusid ja üksteise toidukultuuriga tutvumist sai osaleda neljal spordialal. Meie esindus võistles viiest erinevast ülesandest koosnenud osavusalal Kneippiade, sõudmisel Elbe jõel, orienteerumiskaardiga jalgrattasõidus ja jooksus ning kaljuseinal ronimises ja Bad Scandau 4-osalises võistluses.

Kagu-Eesti Leader tegevusgruppidest esindasid Piiriveere Liiderit Teet Helm, Airi Purge ja Ragner Lõbu ning Võrumaa Partnerluskogu Anneli Viitkin.

Ürituse lõpus esitati Tartumaa Arendusseltsi eestvõttel videotutvustus ja kutse Eestisse, kus toimub järgmise aasta LINC konverents.

Vaata pilte siit.