15.-17. august külastas Põlvamaa Partnerluskogu juhatus kolleege Hiiumaal ning tutvus Hiidlaste Koostöökogu tegevuse ja sealsete huvitavamate Leader programmi kaasabil tehtud projektidega.
 
Õppereisi käigus saime ülevaate Triinu õunamahla tootmisest, Orjaku küla ja sadamaga seotud arendustest, MTÜ Ajaloolised Võtted õppehoone väljaehitamisest Rebasseljal ning tegevusest tõrva kasutusvõimaluste uurimisel ja erinevate vanu traditsioone väärtustavate kursuste korraldamisel. 

Emmaste vallas tutvusime Leisu lastehoiuga, Kõrgessaare vallas Kalana küla ja sadama arendustega ning Kõrgessaare vallas MTÜ Valguskiir poolt vanasse kirikusse külakeskuse ehitusega. Kõpu tuletorni kohvikus kohtusime Kõrgessaare vallavanema Jaanus Valguga ja saime põhjaliku ülevaate piirkonna kohta. Külastasime ka Militaarmuuseumi Tahkunas, Vaemla villavabrikut ning õppereisi lõppedes Heltermaa sadamas asuvat käsitöömaja, kus on esinduslik valik Hiiumaaga seotud suveniiridest ja käsitöötoodetest.

 

Pildil vasakult juhatuse esimees Andrus Seeme, Marko Avikson, Tiina Länkur, Karmen Kukk, Alar Alapert ja Põlvamaa Partnerluskogu tegevjuht Tiiu Rüütle koos Hiiumaa kolleegi Reet Kokovkiniga.