Reedel, 20. mail olid Põlvamaa Partnerluskogul külas naabrid Piiriveere Liider tegevusgrupist, et tutvuda siin Leader programmi toel ellu viidud projektidega ja arendada edasi ühiseid ettevõtmisi. 

Põlvamaa Partnerluskogu tegevuspiirkonnas ellu viidavatest projektidest olid tutvustamisel kõik 2010. aasta ideevoorus toetust leidnud suurprojektid. Tutvusime koos Piiriveere Liider esindusega Ridali lennuvälja klubihoone ehituse ja lennuklubi tegevusega, MTÜ Rosma Haridusseltsi poolt eest veetava Põlvamaa Rohelise Maja kavandamise ja Johannese Kooliga Rosmal ning MTÜ Vanaajamaja poolt Moostesse loodava traditsioonilise ehituse koolitus- ja kompetentsikeskusega.


Tilsis Kõrbjärve ääres laulukaare all, kus toimub ka noortefestival Laheda Rock.

Õppereisi käigus tutvusime veel Leader programmist toetust saanud Kõrbjärve äärde rajatud ujumiskoha, vaatetorni, laululava ja noortefestivali Laheda Rock korraldamise ideega ning Mooste mõisakompleksi arendamisega. 

Leader programmi toetusega projekte teinud ettevõtetest tutvustasid oma tegevust Ihamarus küpsiste tootmisega tegelev Tammetalu Pagar OÜ, Vana-Koiolas autoremondi ja hooldusega tegelev Tuuleristi OÜ ning Pikajärvel Cantervilla lossis turismi arendamisega tegelev OÜ Relvo Sport Motell.