Projekti „Elu kahe maailma piiril“ kaudu on maikuu jooksul Mooste Folgikojas kõigile huvilistele vaatamiseks üleval fotograaf Ingmar Muusikuse piltide näitus, mis vaatleb tundliku pilguga Lõuna-Eesti inimeste ja kogukondade olemust, traditsioone ning eluviisi.

Fotograaf Ingmar Muusikus on näituse tutvustuseks öelnud, et Lõuna-Eesti looduse ja inimeste pildistamine on olnud tema viisiks seda maad ning eriilmelisi kogukondi lähemalt tundma õppida.
„Algul jäid kaamerasilma ette maastikud, kuid kuna iga teise mäe taga on ju talu või küla, siis jõudsin peagi inimesteni,“ sõnas Muusikus.

Muusikus lisab, et eelmisel sügisel näituse jaoks Lõuna-Eestis tehtud laiemad pildistamiskäigud andsid lootust: „Olid tekkinud uued algused, uued noored kogukonnad. Olid laadad, talgud ja koostöö. Oli väärtuste elushoidmist ja põlvkondade sidet. Oli tunda uhket lõunaeestilist iseteadvust ja elujõudu.“

Fotonäitus on osa mahukast projektist, mille raames kuue Lõuna-Eesti maakonna Leader tegevusgrupid, omavalitsused ja kogukonnad tähistasid 21 põneva looga paika mullu suvel National Geographicu kollase aknaga – nii sündis Lõuna-Eestit tutvustav teekond „Elu kahe maailma piiril“.

Põlvamaa Partnerluskogu tegevjuhi Tiiu Rüütle sõnul on koostööprojekti kaudu mitmed maakogukonnad ja linnad edukalt ühendanud oma jõud, et tutvustada Lõuna-Eestit ja paikkonna väärtusi laiemale avalikkusele nii Eestis kui ka piiri taga. Oleme tutvustanud Lõuna-Eestit messidel, andnud välja turismimarsruute tutvustava voldiku, korraldanud fotonäituseid ja viimati suveniirikonkursi piirkonna tunnusmeenete leidmiseks.