Eelmisel nädalavahetusel, 5.-6. august, toimusid VI Põlva valla kodukohvikute päevad. Sel aastal oli esindatud 23 kodukohvikut eri Põlvamaa paikadest. Lisaks kohalikele maitsetele oli võimalik osa saada ka erinevate rahvuste toidukultuurist.

Lisaks maitseelamustele pakuti kohvikutes ka erinevaid meelelahutusprogramme. Oli elav muusika, välinäitused, ekskursioonid, töötoad, lastele atraktsioonid jpm. Kõigile oli mõeldud, nii noortele kui täiskasvanutele!

Meil on rõõm, et tublide kohvikupidajate seas olid esindatud ka mitmed kogukonnad, kes oma tegevust LEADERi abiga edendanud! Karilatsis avatud Metsaveere Kohvikut vedasid mitmed Karilatsi Küla Seltsi liikmed ja loomulikult Karilatsi külavanem, Maie Asur. Maie sai auväärse nominatsiooni ka „Kogukonna hing 2023“ konkursil, mis väärtustab tegusaid, aktiivseid, toredaid ja ettevõtlikke inimesi, kes viivad elu Eestis edasi oma kogukonda panustades.

Vastse-Kuuste naisteklubi „Kolmapäev“ naised olid avatud Vastse-Kuuste kogukonnamaja hoovis. Sealgi sai lisaks mõnusale kõhutäitele kuulata lõõtsamuusikat, vaadata fotonäitust ja avatud oli rohevahetuspunkt. Mooste Moisekatz kohvikumelu saatis Moostes toimunud laat.

Kodukohvik Ridali Taevas oli avatud meile tuttavas Ridali Lennuklubis. Mootorimürina saatel küpsetati pannkooke, külastajatele tutvustati lennukeid ja lisaks heale paremale võis tõesti ka taevalaotusest Põlvamaa kodukohvikutele pilgu peale visata. Masinaid võis näha ka Säkna rehehoovis, mille hoovi kaunistas ja lõbusõite pakkus pulmavolga.

On rõõm näha, et Põlvamaal on aktiivseid kogukondi, kes meeleldi panustavad, osalevad ja jagavad seda rõõmu ka külastajatega. Aitäh kõigile kodukohvikute päeval osalenutele ja külastajatele!