Jaanilaupäeval avati Himmastes pidulikult uus laululava, mille just oma küla jaoks projekteeris külavanem Andres Vijar.

Et laululava akustikaga on kõik korras, tõestas ka laulukoori „Kevadised hetked“ kontsert, mis oli ühtlasi ka esimene kontsert värvilõhnalisel laval. Lava ees aga esinesid vahvad tantsumemmed.

Külavanema sõnul sai ta projekteerimiseks inspiratsiooni Rootsist.  „Tegemist ei ole klassikalise laululavaga. Laululava ühele küljele on kavandatud ronisein,“ lausus külavanem ja lisas, et tulevikus on siin ka välikino, kuid selleks tuleb teha veel paar pisikest investeeringut.


Vasakult: Andres Vijar, Georg Pelisaar, Tiiu Rüütle, Lennart Liba.        Foto: Põlvamaa Partnerluskogu

LEADER-meetme toetuse abil rajatud laululava avamisel kõnelenud Põlvamaa Partnerluskogu tegevjuhi Tiiu Rüütle sõnutsi on külaelu säilitamise nimel Põlvamaal uue laululava ehitus õigustatud igas väiksemaski külas. „Siinsel laululaval on väga vedanud, sest ta sai endale Himmaste küla“, sõnas partnerluskogu tegevjuht avamiskõnes ja lisas: „armsad himmastelased, tulge ikka oma kenale laululavale laulma ja tantsima ning rõõmustage, sest teist sellist uhket ja ainulaadset lava ei leidu kogu maailmas.“ 

Laululava pidulikul avamisel osalenud Põlva vallavanem avaldas oma kõnes rõõmu, et tänu möödunud sügisel Põlva vallaga liitunud omavalitsustele on vald aktiivsete külade poolest veelgi rikkam.  „Eks aasta pärast selgitame, milline on Põlva valla parim küla,“ sõnas vallavanem naljatavalt.

Lisaks vallapoolsetele tervitustele andis vallavolikogu esimees ja partnerluskogu juhatuse liige Lennart Liba Himmaste külale üle presidendi poolt süüdatud ja vastavatud Põlva linna keskväljakul jagatud võidupäevatule. Võidutulega tõrvikust süttis ka himmastelaste uhke jaanituli.


Foto: Põlvamaa Partnerluskogu

Laululava ehitus Himmaste külaplatsile läks maksma pisut üle 24 tuhande euro, millest 20 tuhat moodustas LEADER-toetus Põlvamaa Partnerluskogu strateegia toetusmeetmest „Heakorrastatud ja turvaline elukeskkond“. Omapoolse panuse andis ka Põlva Vallavalitsus.