Põlvamaa rohekultuuri arendamisega tegeleb entusiastlikult ettevõte KUKEHARI OÜ, kes meie oma piirkonnas – Põlvamaal, Kanepi vallas, toodab taimematte!  

Kookosmattidel kasvatatavaid taimematte on hetkel ettevõtja Tõnis Soopere sortimendis viis. Kui on hooaeg ette teada, on võimalik toode ka nullist sihtgrupini kasvatada. „Põhiline sortimendis on kukeharjamatt, teisi matte saame toota vastavalt nõudlusele,“ sõnas Soopere. Tootearendusega tegeletakse aga järjepidevalt – uustulija sortimendis on metsmaasikamatt.

Taimemattide ettekasvatamine toimub nii vabas õhus kui tunnelites, kuna viimane aitab oluliselt hooaega pikendada. „Töö algab kui maa on sulanud ja kestab kuni on jälle külmunud,“ nentis Soopere. See on hooajaline töö –  tegutsetakse pereettevõttena ning vajaduspõhiselt rakendatakse tipphooajal renditööjõudu.

Põhiklientuur on ehitusettevõtted, omavalitsused, haridusasutused ja muidugi erakliendid. Valdav osa toodangust leiab kasutust hoonete rohekatuste rajamisel ning teede- ja maastikuehitustel erinevate nõlvade katmisel. Võimalik on tooteid kasutada ka järskudel nõlvadel erosiooni tõkestamise mattidena ning pinnakattena. Tihedat koostööd tehakse arhitektidega ning maakeldritootjatega, kuhu antud pinnakate eriti hästi passib.

Soopere tõdes, et tegu ei ole küll kõige odavama tootega, aga kui see kord juba enda jaoks läbimõeldud on, tehakse üldiselt ka ost ära – „Enamikest päringutest saavad tehingud,“ lisas ta. On ka kliente, kellel taimemattidest katuseid rohkem kui üks, mis teeb eriliselt rõõmu!

LEADER kaasabil soetati ettevõttesse kauba transportimiseks vajaminevaid seadmeid ning arendati ettevõtte visuaalset kuvandit ja brändi. Tänu soetatud haagisele on võimalik pakkuda ettevõttel täisteenust taimemati kasvatamisest, selle transpordi ja paigalduseni.

Ettevõtte kohta leiate rohkem infot kodulehelt https://www.taimematid.ee või Facebookist https://www.facebook.com/taimematid.ee