Pühapäeval, 18. augustil Karilatsis toimunud Ökofestivali perepäeva külastas üle 6000 inimese. Kohale tuli 165 kaubitsejat ja töötubade läbiviijat. Lisaks osales perepäevale eelnenud päevade õpitubades, loodus- ja aiaretkedel kokku ligi 300 inimest.

“Põlvamaa ökofestival on leidnud oma kindla koha sadade suveürituste seas. Töötubades ja retkedel osalejate hulgas oli neid, kes tulnud kaugemalt kui Lõuna-Eestist, Tallinnast ja Saaremaaltki. Põlvakate kõrval on juba mitu aastat tuntavalt palju külastajaid Tartust, Viljandist ja Võrust” märkis ökofestivali projektijuht Ulla-Maia Timmo.

Sel aastal kaheksandat korda toimunud Ökofestivali energiaseminar pakkus osalejatele taas võimalust kaasa rääkida ja teadmisi omandada alternatiivsete energialahenduste teemadel. Kõneldi päikeseenergiast, soojuspumpadest, gaasi kasutamise võimalustest jpm. Seminariga samaaegselt toimuval väikesel välimessil esitleti kõige kaasaegsemaid elektri- ja hübriidautosid ning huvilistel oli võimalik tutvuda päikesepaneelidega.

Loodusesõbra rongiretk Ilumetsa ja nahkhiireöö osutusid kõige populaarsemateks loodusretkedeks, suurt huvi tunti iluaedade külastamise vastu. Seeneretkel osalejad ei pidanud pettuma ning Moostes toimunud taaskasutuse õpituba ja kirbukas kujunesid samuti meeleolukateks. Huvitavad ja harivad teemad tõi festivalikülaliste ette Neitsijärve Loovusait metsakino ja lõkkeloengu näol.

Pühapäevasel Ökofestivali perepäeval oli lisaks kaubitsemisele mahe-, rohe-, näpu- ja toiduturul võimalik osa saada ka erinevate õpitubade tegevustest, näiteks valmistada jäätist ja võid, punuda pilliroost esemeid jms. Keskkonnatemaatikat tutvustasid läbi toredate tegevuste Tartu Keskkonnahariduse Keskus, Peipsi Koostöökogu, Eesti Pandipakend ja Keskkonnaamet. Lapsed käisid Looduskoolis, mõtlemapaneva näituse korraldas Põlva Kunstikool.

Ökofestivali korraldas SA Põlvamaa Arenduskeskus koostöös Põlva Maavalitsuse, Põlvamaa Omavalitsuste Liidu ja Põlvamaa Partnerluskoguga. Festivali toimumist toetas Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Lisainfo: www.ecofest.ee